ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 17:53

Aysal'a ağır suçlamalar

Aysala ağır suçlamalar

Galatasaray'ın Ekim ayı Divan toplantısında iki başkan adayı Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat'ın konuşmalarından sonra söz alan divan üyeleri istifa eden başkan Ünal Aysal'ı kaçmakla suçladılar.


Bu arada eski yöneticilerden Mehmet Helvacı ise yaptığı konuşmada sarı kırmızılı kulübü bekleyen büyük tehlikeye dikkate çekti.

Helvacı, Galatasaray'ın 2016 yılında Avrupa'ya gidemeyeceğini ileri sürdü. Helvacı konuşmasında, "İki başkan adayına bu dönemde gösterdikleri cesaret için teşekkür ediyorum. Ancak uyarmam gerek, seçim sonrası yapılacak iş mali durumu ortaya bağımsız bir mali denetleme kuruluşuna tespit ettirmektir. Çünkü gerçek olan bir şey var, ne yapılırsa yapılsın bu mali tablo ile Galatasaray 2016 sezonunda Avrupa Kupaları'na katılamayacak. Herkesin hesabını kitabını buna göre yapması gerek. Girin hesaplar inceleyin maalesef durum kötü" ifadelerini kullandı.

HAYRETTİN KOZAK: "ÜNAL AYSAL SORUMSUZCA BAŞKANLIĞI BIRAKTI"

Divan kurulunun duayen isimlerinden Hayrettin Kozak, başkan Ünal Aysal'a ağır eleştiride bulundu.

Kozak, "Bir televizyon programını çıkarak Divan Kurulu'nun kendisine engel olduğunu söylemiştir. Galatasaray için en hayati konuda eleştiri ve uyarıda bulunmak, nasıl Ünal Aysal'a engel olmaktır. Kendisine Galatasaray Tarihi'nin en büyük yetkileri verildi. Galatasaray Tarihi'nde böyle başkanlık tavrı yok. Mali kongreyi beklemeden, hesap vermeden kolayca bıraktı. Ve hesap şimdi iki başkan adayına kaldı" dedi.

DOĞAN HASOL: "ÜNAL AYSAL MAHALLENİN ŞIMARIK ÇOCUĞU GİBİ"

Eski yöneticilerden Doğan Hasol da yaptığı konuşmada başkan Ünal Aysal'ın görevi bırakma şeklini ağır bir üslupla eleştirdi. Hasol, "Ünal Aysal'ın Galatasaray'ın yazılı olmayan geleneklerinden haberi yok. Mahallenin şımarık zengin çocuğu gibi küsüp, topumu verin oynamayacağım dedi. Canı istedi baskın seçimle yönetim kurulunu değiştirdi. Şimdi de bu kritik süreçte geçerli hiçbir mazereti olmadan başkanlığı bıraktı. Galatasaray Tarihi'nde böyle sorumsuz bir hareket yok" diye konuşarak Ünal Aysal'ı suçladı.

AHMET ÖZDOĞAN "TELEVİZYON İLE GELDİ TELEVİZYON İLE GİTTİ"

Divanda söz alan eski yöneticilerden Ahmet Özdoğan da başkan Ünal Aysal'ı eleştirerek, "Sayın Aysal bir televizyon programı ile geldi, yine televizyon ile gitti. Bu dönemde aday olan iki aslan Galatasaraylı Alp Yalman ile Duygun Yarsuvat'ı kutluyorum. Bu süreç Galatasaray'daki kardeşliği dostluğu zedelemiştir. Galatasaray iç barışını mutlaka sağlamalıdır" diye konuştu.

 

 

 

 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER