ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 11:10

Aysal müjdeyi verdi: Listemizde 3 böcek var

Aysal müjdeyi verdi: Listemizde 3 böcek var

Aysal, bu sezonki transferler için çilek yerine böcek benzetmesi yaparken, “Stoper, sol bek ve orta sahaya birer isim düşünüyoruz. Galatasaray’da oynayacak kalitede olsa hepsini yerli alırım”


Geçen sezon transferde yaptığı çilek benzetmesi günlerce konuşulan Başkan Ünal Aysal bu kez böceğe döndü. Yapılacak transferlerle ilgili konuşan Başkan, “Bu sene çilek yok, böcek var. 3 tane transfer yapacağız. İyi bir stopere iyi bir sol beke iyi bir defansif orta saha ihtiyacımız var. Melo gitse de kalsa da bir tane defansif orta saha transfer edeceğiz” dedi. Yabancı kontenjanına da karşı çıkan Aysal, şöyle devam etti: “Türkiye’de Galatasaray’da oynayacak kalitede futbolcu bulsam hepsini yerli alacağım. Ama yok. Sen de yabancı oyuncuyu kısıtlıyorsun. O zaman bana ‘Avrupa’ya giderken tek kolunu bağla öyle git’ diyorsun. Avrupa maçlarında rakip iki kolunu kullanıyor sen tek kolla boks yapıyorsun. Yabancı sınırı kalkmalı. Futbolda Avrupa Birliği’ne girdik. Ama kendi ülkemizde hala Avrupalı’ya, yabancı oyunculara engel getiriyoruz. Bu yanlış bir sistem. Yabancı oyuncu konusunda elbette bazı kısıtlamalar olabilir. Mesela 30 yaş limiti koy. Bunu anlarım. 33-35 yaşındaki futbolcuları getirme denir. Bu mantıklı olur ve bunu kabul ederim.”

Burak, Selçuk ve Muslera satılmaz

“Ligler daha bitmedi. Ne Burak, Muslera ne de Selçuk için teklif gelmedi. Sezon bitince büyük ihtimalle gelecektir. Bana ‘satmak ister misin?’ diye sorarsan, çocuklar gitmek istemediği sürece satmam. Önüme milyon dolarları koysalar da satmam. Ben Galatasaray’ın istikbaldeki başarısını hazırlamaya çalışıyorum. Ama oyuncum bana bir şans tanıyın derse, Arda gibi hiç tereddüt etmem önünü açarım.”

(star)

 


ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER