ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 23:53

Aysal: Avrupa’da Galatasaray gibi özü 15. asra inen kulüp yok

Aysal: Avrupada Galatasaray gibi özü 15. asra inen kulüp yok


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, “Avrupa’da hakikaten Galatasaray gibi özü 15'inci asra kadar inen hiçbir spor kulübü yok. Kupalar şampiyonluklar gelir, müzede toparlanır ama, hatıralar gönüllerde yerleşir” dedi.

Aysal, Bursa Galatasaraylı Taraftarlar Derneği Bursa Şubesi’nin şampiyonluk gecesine katıldı. Kervansaray Termal Otel’de düzenlenen gecede Bursa Valisi Şahabettin Harput ve çok sayıda davetli katıldı. Galatasaray tarihinin en seçkin gecelerinden birini yaşadıklarını belirten Aysal, ''Galatasaray’da kupalar şampiyonluklar birbirinin arkasından gelir ve müzemizde toparlanır ancak, hatıralar bambaşka yerlerimizde, gönüllerimizde yerleşir ve orada her gün değeri artar. Galatasaray 19’uncu şampiyonluk kupasını bu yıl kutlarken bu kupa, gerçekten istikbale dönük olarak yepyeni heyecanlar peşinde koştuğumuzu ve büyük beklentiler içerisine girdiğimizi simgeliyor. Galatasaray’da esas olan sürekliliktir. 108 yıllık tarihi olan Galatasaray’ın arkasında 1481’den beri yanan bir eğitim ışığı var. Galatasaray’ın dünya kulüplerinden farkı burada yatıyor. Geçtiğimiz dönem içerisinde Avrupa’da karşılaştığımız kulüplerin yöneticileri ile görüştüğümüz vakit, Galatasaray’ın bu ayrıcalığını kendilerine izah ettim ve inanamadılar. Çünkü Avrupa’da hakikaten Galatasaray gibi özü 15'inci asra kadar inen hiçbir spor kulübü yok. Bizlere verdiğiniz güç bir gün yeni şampiyonluklar olarak geri dönecek. Bu akşam Bursa’da bu geceyi hazırlayan dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Çok güzel bir akşam. Valimize ve başsavcımıza, katılımcılara teşekkür ediyoruz. Bu güç yeni şampiyonluklar olarak geri dönecek" diye konuştu.

VALİ HARPUT: DÖRDÜNCÜ YILDIZI TAKACAĞIZ İNŞALLAH

Bursa Valisi Şahabettin Harput ise şunları kaydetti: “Galatasaray tarihlere sığmayan, konuşmalara sığmayan bir efsane. Galatasaraylılar olarak ne kadar övünsek azdır. Galatasaray beraberliğin saygının sevginin en güzel örneklerinin sergilendiği camiadır. Bu camia hep beraber olmuştur. Galatasaray’lılara 19’uncu Şampiyonluğu kazandıran Aysal’a teşekkür ediyoruz. Biz artık şampiyonluklara alıştık. Başkanım bizi 4 yıldız kurtarır. 4 yıldızı istiyoruz ve alacağız. Galatasaray dünyanın her tarafından başımızı dik tutan bir kulüp olmuştur. Bu başarılar bundan sonrada artarak devam edecektir. ‘Ben’ diyenler yok olup gitmişlerdir ama ‘biz’ diyenler hep daha büyümüşlerdir. Biz daha büyüyeceğiz. İnşallah 20’nci şampiyonluk gelecektir.”

Bursa Galatasaraylı Taraftarlar Derneği Bursa Şube Başkanı Ozan Kozan da Başkan Ünal Aysal ile birlikte 20’nci şampiyonluğu alacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’a İznik çinisi hediye etti. Aysal da geceye sponsor olanlara plaket takdim etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER