ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 08:09

Aykut Cimbom'un transferlerine ne dedi?

Aykut Cimbomun transferlerine ne dedi?

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Sivas maçından sonra basına açıklamalarda bulundu.


Sivasspor maçı sonrası değerlendirmelerde bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, grubu lider bitirme hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, "Öncelikli hedeflerimiz grubu geçmekti. Buraya gelirken gruptan çıkmıştık. En önemli önceliğimiz grup liderliğini garantilemek ve Fenerbahçe'nin çıktığı her maçı kazanma isteğiydi. Sivas'ta bizi yenerek moral takviyesi yapmak, zor da olsa grup birincliği şansını sürdürmeyi düşündü. Maçın son 15-20 dakikasına kadar böyle geçti. İki takım da kazanmak için oynadı. Gruptan lider olarak çıktığımız için sevinçliyiz" dedi.

BELHANDA SORUSUNU CEVAPLAMADI

Transfer çalışmaları ve Emre Belözoğlu'nun tekrar dönüş yolunda olması ile ilgili soruyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Kocaman, "Bitmeyen transferle ilgili bir şey söylemek doğru değil. Olduktan sonra net düşüncelerimi ortaya koyarım. Olmayan bir transfer için konuşmanın bir mantığı yok. Bu doğru olmaz" dedi.

Belhanda ile ilgili de konuşan Kocaman, "Bu konuda ben açıklama yapmayayım. Kısa bir zaman içinde kulüpten bir açıklama yapılacaktır" diye konuştu.

GALATASARAY'IN TRANSFERLERİ

Galatasaray'ın transferleri ile ilgili de değerlendirmesi sorulan Kocaman, "Galatarasay'ın transferleri için yorumum yok. Hayırlı olsun, güçlü isimler aldılar. Zaman her şeyin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir" ifadesini kullandı.

Kupanın statüsüyle ilgili de değerlendirme yapan Aykut Kocaman, "Kupanın statüsünü doğru mudur değil midir diye tartışmak gerekir. Ben önceki çalıştığım kulüplerde de sezon içinde oyuncularımıza daha fazla maç oynatmak gerektiğini söylüyordum. Maç trafiği çok yüksek oluyor. İlk zamanlar insanları sıkıntıya sokuyor, ama ilerleyen zaman alışıldığı zaman hem Salih için hem uzun zaman oynatamadığımız oyuncuları tekrar forma sokmak için faydalı olduğunu düşünüyorum. Teknik adam gözüyle bakarsanız bence uzun vadede fazla maç oynamak zararlı değil yararlı" dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER