ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 23:28

Aydınlar: Yeter artık

Aydınlar: Yeter artık


Aydınlar, yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin gazetecilere servis ettikleri belgelerle oluşturdukları gündemle, başkanlığı dönemindeki TFF'ye ve şahsına yönelik suçlamalarda bulunduklarını kaydetti.

"Yeter artık" başlıklı açıklamada Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'na seslenen Aydınlar, şu ifadeleri kullandı:

"Gerçekten yeter artık. Buradan Fenerbahçe'nin yönetimine net bir şekilde sesleniyorum. Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güçler imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev bir kurumu düşürmüş olduğu uçurum açık ve net ortadadır. Artık haberleri gazetelerden okuyarak bilgi sahibi olma çabasındaki büyük Fenerbahçe taraftarını yanıltma, etkileme ve onların gücünü kullanma çabasıyla oluşturmaya çalıştığınız kalkanın, bu kulübün geleceğini de yok edecek demir bir perdeye dönüştüğünü biraz vicdan sahibi iseniz görün. Görün ki, şahsi bekanızı kurtarmaya dönük taktikleri bir an olsun bir kenara bırakıp, ülkenin en büyük kulübünün düşürmüş olduğunuz bu durumdan nasıl çıkabileceğini ve uğrattığınız zararları nasıl tazmin edeceğinizi düşünmeye çalışın."

Bu haberlerin, Fenerbahçe'nin medyadaki haber gücünü kullanarak gerçekleri saptırma amacıyla yapıldığını savunan Aydınlar, bu durumun her gün kulübe biraz daha darbe vurduğunu, bunun da onarılmaz yaralara sebebiyet verdiğini savundu.

Yapılan açıklamalarda "pazarlık belgesi" şeklinde servis edilen bir belge bulunduğunu hatırlatarak, "Size buradan açıkça sesleniyorum. Bu belgeyi ve pazarlığı kim yaptıysa esas onların adını ortaya çıkartın" diyen Aydınlar'ın açıklamasının devamı şöyle:

"Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki, bu pazarlık asla eski federasyon tarafından yapılmamıştır. Fenerbahçe yöneticileri görüşemedikleri için eski federasyon sadece UEFA'dan randevu almıştır. Buradan net bir şekilde açıklıyorum; UEFA ile yapılan bu pazarlık üç Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi ve bir avukat tarafından yapılmıştır. Gerçekten vicdanlı ve dürüst insanlarsanız bu yöneticilerin isimlerini açıklayın ya da bu yöneticiler ortaya çıkıp dürüstçe bu süreci anlatsınlar.

Gelinen nokta gösteriyor ki, adalet, vicdan ve doğrular adına susmak ve sessiz kalmaya çalışmak, hedefi sadece bu kurum üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlara fırsat sağlıyor. Önümüzdeki günlerde gelinen nokta ve tamamlanan sportif yargılama ile ilgili yaşananları tüm çıplaklığıyla kamuoyu ile paylaşacağım."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER