ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 16:29

Aydınlar: Kupayı Fenerbahçe'den kimse alamaz

Aydınlar: Kupayı Fenerbahçeden kimse alamaz


Fenerbahçe Kulübü Başkanı adaylarından Mehmet Ali Aydınlar, 2010-2011 futbol sezonunda şampiyonluk kupasının Fenerbahçe'nin olduğunu ve kimsenin bu kupayı Fenerbahçe'den alamayacağını söyledi.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında üyelere hitap eden başkan adayı Aydınlar, sözlerine bugün doğum günü olan başkan Aziz Yıldırım'ın doğum gününü tebrik ederek başladı.

Son iki gündür şampiyonluk kupasının tartışıldığını belirten Aydınlar, "İki gündür şu kupa kimin, şampiyonluk kupası kimin olduğu tartışılıyor. Bu kupa tartışmasız Fenerbahçe'nindir. Bu anayasa teminatındadır. Bu kupayı hiç kimse Fenerbahçe Kulübü'nden alamaz. Bu karar benim federasyon başkanlığım döneminde bu karar verilmiş değildir. Karar benden sonra verildi. Tahkim Kurulu onaylamıştır. Tahkim Kurulu'nun kararı anayasının teminatı altındadır." dedi.

Ekibi ile birlikte Fenerbahçe'yi Türkiye'nin en büyük kulübü yapmak istediklerini ifade eden Aydınlar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben Mehmet Ali Aydınlar. Fenerbahçe ve Cumhuriyet sevdalısı Mehmet Ali Aydınlar. Bu kürsüden kendim ve ekibim adına hep birlikte Fenerbahçe'yi Türkiye'nin en büyük kulübü haline getireceğimize, Fenerbahçe'mizin şeffaf bir kulüp olmasını sağlayacağımıza, Atatürk'ün kulübüne en parlak dönemlerini yaşatacağımıza, Fenerbahçe'yi her sıralamada Avrupa'nın en büyük 5 kulübünden birisi yapacağımıza, 3 büyük branşta her yıl çeyrek final ve yarı final oynayacak takımlar kuracağımıza, bu takımı bütün bileşenleri ile kucaklayacağımıza, sevgi ve huzur dolu bir Fenerbahçe yaratacağımıza ve bu yolda mücadelemizi hep birlikte sonuna kadar omuz omuza sürdüreceğimize büyük Fenerbahçe'nin kongre üyeleri önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER