ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:00

Aybaba: "Başarı için camianın kenetlenmesi lazım"


Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, yeni sezonda Beşiktaş'ın başarısı için camianın kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

Akşam yapılan antrenman sırasında basın mensupları ile sohbet toplantısı gerçekleştiren tecrübeli teknik adam, sezon başında takıma yapılan eleştirileri hatırlatarak, "Herkes bu takım için sezon başında 'Takım küme düşmeye oynar', 'İlk ona giremez', 'Kaleye gidemez' diyordu. Ben Beşiktaş hocası olarak söylenenleri dile getirdim. Ben hiçbir zaman Beşiktaş kümeye düşer demedim. Beşiktaş'ın kaptanlığını yapmış, şu anda teknik direktörü olan birisi böyle bir şey der mi? Bir anda hedef yükseltince de bu yorumlar yapıldı." diye konuştu.

Manuel Fernandes ile sıkıntılar olduğu şeklindeki sorular konusunda ise Aybaba, "Gülmüyorsa onu gıdıklayalım mı? Surat asarsa asar. Antrenmana sakat olduğu zaman çıkmıyor, performansı farklıdır. Onun tavrı farklıdır, diğerinin ki farklı. Yapı meselesi. Yoksa o gülmüyor onu güldürelim, o ağlıyor onu ağlatmayalım, diğeri sallanmak istiyor sallayalım. Kimsenin garantisi yok. Ben de gidebilirim. Markayı korumak lazım."

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON KENETLENMEK LAZIM

Tecrübeli teknik adam, camiada kenetlenmek konusunda sıkıntı olduğunu belirterek, "Beşiktaş'ın birbirine kenetlenmeyle ilgili sıkıntıları var. Beşiktaş'ın önümüzdeki seneye çok daha kenetlenerek birbirini anlayarak, birbirinin ne yapmak istediğini hissederek, destekleyerek girmezse önümüzdeki sezon çok daha zor olur. Çok sorun var. Stat yok, transfer belli değil. Kadroyu güçlendirmek lazım." diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, Avrupa kupalarında mücadele etme hakkının kendileri açısından garanti olduğunu dile getirdi. Bugün medyada yer alan "Takımla vedalaş" şeklinde çıkan haberlere de tepki gösteren Aybaba, "Ben başkanla bile görüşmedim. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar çok çirkin şeyler." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER