ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:41

ayan Karateciler, Avrupa Şampiyonası için hazırlar

ayan Karateciler, Avrupa Şampiyonası için hazırlar


 Avrupa Büyükler Bayan Karate Milli Takımı, 9-12 Mayıs 2013 tarihinde Macaristan’da düzenlenecek olan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası hazırlık kampı çerçevesinde Üsküdar Burhan Felek Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi’ndeki hazırlıklarını bugün tamamlayarak kampı noktalayacaklar.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi’nde 13 Şubat’tan bu yana çalışmalarını sürdüren 22 sporcu ve 3 antrenörden oluşan Milli Takım bugün kampı tamamlayacaklar.

Bayanlar Milli Takım kampında geçtiğimiz yıl Avrupa Şampiyonu olan Bahar Erşeker ile Dünya şampiyonu Tuba Yenen gibi sporcular da yer alıyor. 19 gün süren kamp sonunda performansı iyi olan karateciler, Mart ayında ikinci etap, Nisan ayında ise üçüncü etap kamp çalışmalarına katılarak, Avrupa şampiyonasında Türkiye'yi temsil etme hakkını elde edecek.

Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası öncesi düzenlenen kampı değerlendiren milli takım antrenörü, Ümit Genç ve 21 yaş altı Avrupa Şampiyonası'nda 11'i altın olamak üzere toplam 18 madalya alarak takım halinde Avrupa Şampiyonu oldukları söyleyerek, "Mayıs ayında Büyükler Avrupa Şampiyonamız, Haziran Ayında Akdeniz Oyunları ve yine haziran ayı içerisinde üçüncü İslam oyunları müsabakalarımız var. Bu müsabakalardan beklentimiz bir önceki şampiyonalarda yakaladığımız başarıları tekrar edebilmek." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER