ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2014 Salı 12:18

Avrupa'nın en iyisi oldular

Avrupanın en iyisi oldular

49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın en iyi kadın ve erkek sporcuları seçildi. Avrupa'nın en iyisi Serap Özçelik ve Enes Erkan oldu.Finlandiya'da düzenlenen 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda sıkletlerinde şampiyonluğa ulaşan milli sporcularımız Serap Özçelik ve Enes Erkan, organizasyonun ardından düzenlenen oylamada 'En İyi Kadın' ve 'En İyi Erkek' sporcu seçildi.

Karate News, 1-4 Mayıs günleri arasında Finlandiya'nın Tampere kentinde yapılan 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın ardından şampiyonanın 'En İyi Kadın' ve 'En İyi Erkek' sporcusunu oylamaya sundu. Karate severlerin katıldığı ve bir hafta süren oylama sonunda 50 kiloda üçüncü Avrupa şampiyonluğunu yaşayan Serap Özçelik 'En İyi Kadın Sporcu', +84 kiloda üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olan Enes Erkan da 'En İyi Erkek Sporcu' seçildi.

Karate News, internet sitesi üzerinden 5-12 Mayıs günleri arasında yaptığı ankette, 'En İyi Kadın Sporcu' oylamasında, milli sporcumuz Serap Özçelik ile birlikte Hırvat Ana Lenard, İtalyan Sara Cardin, İsviçreli Fanny Clavien ve Inga Sheroziya yer aldı. Bir hafta süren ankette oyların yüzde 38'ini alan Serap Özçelik, 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın 'En İyi Kadın Sporcusu' seçildi. Yüzde 32 oy alan Ana Lenard ikinci, yüzde 23 oy alan Sara Cardin ise üçüncü sırayı aldı.

'En İyi Erkek Sporcu' oylamasında güçlü rakipleri olan Enes Erkan, oyların yüzde 25'ini alan Yunan Georgios Tzanosun önünde, aldığı yüzde 38 oy ile 49. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nın 'En İyi Erkek Sporcusu' seçildi. Oyların yüzde 15'ini İngiliz Jordan Thomas, İtalyan Luigi Busa ile Makedon Emil Pavlov da yüzde 11'ini aldı.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER