ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:45

Avrupa Triatlon Şampiyonası


42 ülkeden bin 500'ün üzerinde sporcunun katıldığı şampiyonanın ilk gününde, 'Yaş grupları', 'Genç Bayanlar' ve 'Büyük (Elit) Bayanlar' müsabakaları yapıldı.
Alanya'da İskele Caddesi Galip Dere Plajı'nda başlayan yarışlarda, koşu, bisiklet ve yüzme etaplarından oluşan yaş grupları kategorisinde 465, genç
bayanlar kategorisinde 59 ve büyük kadınlar kategorisinde 38 sporcu yarıştı.
Yaş grupları kategorisinde sporcular yüzmede bin 500 metre, bisiklette 40 kilometre koşuda 10 kilometre mesafe yol katetti.
Türk Milli Takımından 3 sporcunun da yer aldığı genç bayanlar kategorisinde ise 750 metre yüzen, ardından 20 kilometre bisiklete binen triatletler, 5 kilometre koşu ile etabı tamamladılar.
29 ülkeden 38 sporcunun katıldığı büyük bayanlarda ise bin 500 metre yüzen sporcular, 40 kilometre mesafede bisikletin ardından 10 kilometre koştular.
Halkın ilgi ile izlediği mücadelenin sonunda düzenlenen törenle günün yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Avrupa Triatlon Şampiyonasında dereceye giren isimler şu isimlerden oluştu: Büyük Bayanlar 1. Rachel Klamer Hollanda 01.55.41 2. Vicky Holland İngiltere 01.55.43 3. Vendula Frintova Çek Cumhuriyeti 01.55.52

Genç Bayanlar
1. Georgia Taylor-Brown İngiltere 0.58.46
2. Laura Lindemann Almanya 0.59.03
3. Angelica Olmo İtalya 0.59.11

Yaş Grubu Kategorileri

18-19 Yaş Erkekler
1. Patric Cutmore İngiltere
2. James Briscoe İngiltere
3. Bjarki Freyr Runarsson İsrail
20-24 Yaş Erkekler
1. Samuel Wade İngiltere
2. Bojan Karanoviç Sırbistan
3. Jonatthan Yeates İngiltere
25-29 Erkekler
1. Kevin Thornton İrlanda
2. Alex Lawton İngiltere
3. Keit Galea Malta
30-34 Yaş Erkekler
1. Danny Russell İngilktere
2. Andy Turner İngiltere
3. Sebastian Korner Almanya
35-39 Yaş Erkekler
1. Vladimir Saviç Sırbistan
2. Phil Holland İngiltere
3. Mitjah Mori Slovenya
40-44 Erekekler
1. Bruno İnvernizzi İsviçre
2. Paul James İngiltere
3. Noel Sutton İngiltere
45-49 Erkekler
1. Olaf Geserick Almanya
2. Peter Eggleston İngiltere
3. Andrea Fiore İtalya
55-59 Yaş Erkekler
1. Alfi Caprez İsveç
2. Christos Garefis Yunanistan
3. Georges Bürgi İsveç
60-64 Yaş Erkekler
1. Barry Jameson İngiltere
2. Michele Vanzi İtalya
3. Alan Woodcook İngiltere
65-69 Yaş Erkekler
1. Kalus Kuebler Avusturya
2. Richard File İngiltere
3. Stanislaw Zajfert Polonya
70-74 Yaş Erkekler
1. Roger Kieman İngiltere
2. Roberto Scaglianti İtalya
3. Ivan Green İngiltere
75 ve üstü: Francesco Fiori İtalya

20-24 Yaş Bayanlar
1. Hannah Pace Malta
2. Emili Witmore İngiltere
3. Loisa Downs İngiltere
25-29 Yaş Bayanlar
1. Carmen Macheriotou Kıbrıs Rum kesimi 2.04.45
2.Keira Murray İngiltere 2.08.15
3. Maria Hivner Almanya 2.08.46
30-34 Yaş Bayanlar
1. Claire Hann İngiltere
2. Deirdre Casey İrlanda
3. Sylvia Gehnboeck Avusturya
35-39 Yaş Bayanlar
1. Manuela Maxwell İngiltere
2. Deborah Coyle İngiltere
3. Parys Edwards İngiltere
40-44 Bayanlar
1. Jane Hanson İngiltere
2. Larissa Davies İngiltere
45-49 Bayanlar
1. Maria Powell İngiltere
2. Julie Tapley İngiltere
3. Sarah Gunn İngiltere
50-54 Yaş Bayanlar,
1. Françoise Theate Belçika
2. Joanna Crotch İngiltere
3. Valeria Place İngiltere

55-59 Yaş Bayanlar
1. Bewerly Childs İngiltere
2. İrene Gambaro İsviçre
3. Kim Isherwood İsveç

60-64 Yaş Bayanlar
1. Lesley Kernaghan İngiltere
2. Ludmilla Voronova Rusya
3. Christine Glew İngiltere

65-69 Yaş Bayanlar
1. Hilary Stevenson İngiltere
2. Sandra Abrams İngiltere
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER