ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:34

Avrupa Triatlon Federasyonu Genel Kurulu Alanya'da yapıldı


Avrupa Triatlon Federasyonu (ETU) Genel Kurulu Alanya'da yapıldı.

Grand Kaptan Otel'de gerçekleştirilen genel kurula, 37 ülkeden 74 delege katıldı. Değişen kurallar, federasyonların sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıda İtalyan Renato Bertrandi, yeniden başkanlığa seçildi. Genel kurulda Fransa'dan Denis Jeager asbaşkanlık, Belçika'dan Kethleen Smet genel sekreterlik ve İspanya'dan Alicia Gareia ise mali işler sorumlusu görevlerine getirildi.

Yönetim kurulu üyeliklerine İrlanda'dan Chris Kitchen, Polonya'dan Krysztof Pratkawski, İngiltere'den Ian Howard ve Lüksemburg'dan Eugere Kraus seçildi. Türkiye Triatlon Federasyonu Kurucu Başkanı Halil Kılıçoğlu ise ETU Denetleme Kurulu üyeliğine getirildi.

Avrupa kıtasındaki 40 ülke federasyonunun üye olduğu ETU'nun 4 yılda bir gerçekleştirilen seçimli genel kurulunun ardından konuşan Başkan Bertrandi, genel kurulların, Avrupa şampiyonalarına ev sahipliği yapan ülkelerde gerçekleştirildiğini söyledi. Bertrandi, "Bu defa seçimlerimiz Alanya'ya rastladı. Her şey çok iyi geçti. Çok memnunum. Tek aday olmam da güzel. Demek ki başkanlığım dönemimdeki çalışmalarımız takdir ediliyor" diye konuştu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER