ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 19:56

Avrupa ikincisi Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı yurda döndü

Avrupa ikincisi Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı yurda döndü


Hırvatistan'ın Split şehrinde düzenlenen 12. Avrupa Üniversiteler Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi olan Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı yurda döndü. Takım oyuncuları, bu yıl şampiyonluğun ellerinden son anda kaçtığını, seneye şampiyonluk hedeflerini söyledi.

Son 4 yılda 3 Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa 3.'lüğü bulunan Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı, Avrupa Üniversiteler Basketbol Şampiyonası'nda University Of Split ile oynanan final maçında Avrupa ikinciliğini elde etti. Şampiyonanın ardından yurda dönen basketbolcular Atatürk Havalimanı’nda şampiyona hakkında konuştu.

Teknik Direktör İlker Salman, turnuvada ilerledikçe iyi oynamak gerektiğini, bunu da gösterdiklerini söyledi. Grup maçında aldıkları yenilginin takımlarını çok etkilemediğini dile getiren Salman, "Çeyrek final çok ilginçti, uzatmalarda kazandık. Yarıfinalde Ruslara karşı oynadık rahat kazandık. Fakat son güne güçsüz kaldık. Ev sahibine karşı oynamanın zorluğu vardı. Seyirci, hakem baskısı üçüncü periyoda kadar direndik fakat sonra yorgunlukla beraber sıkıntılar baş gösterdi maçı kaybettik. Sonuçta ikinci olduk, bizim esas amacımız şampiyon olmaktı ama derece alarak hem ülkemizin hem de üniversitemizin adını dillendirdik. İki sene önce üçüncü olmuştuk, bu yıl ikinci olduk. Biraz sindire sindire gidiyor inşallah önümüzdeki sene birinci olur. Avrupa şampiyonu olarak burada konuşma fırsatımız olur." dedi.

Basketbolculardan Ogün Sevinç, buruk bir sevinç yaşadıklarını kaydetti. Finale kadar iyi geldiklerini belirten Sevinç, seyirci baskısı ve hakemlerin ev sahibi takımı desteklemelerinin fark oluşturduğunu dile getirdi. Finale kadar çok iyi oynadıklarını belirten Sevinç, bu yıl ikincilikle yetindiklerini sözlerine ekledi.

Sertaç Şanlı da turnuvanın kendileri için güzel geçtiğini, iyi oynadıklarını söyledi. İkinci olduklarını belirten Şanlı, "İnşallah seneye şampiyon olacağız." diye konuştu.

Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı'nın Sportif Direktörü M. Coşkun Uslusoy ise turnuvanın en iyi 5’ine seçilen 2 oyuncuları olduğunu aktardı. Ulusoy, "Bunun dışında turnuvaya iyi bir iz bıraktığımıza inanıyorum. Daha iyi olabileceğini gösterdik. Türk gencinin neler yapabileceğini gördüler. Bizden yana bütün takımların çekincesi vardı. Fakat nasip bu kadarmış. Seneye Hollanda’da Avrupa Şampiyonluğu’nu almak istiyoruz." ifadesini kullandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER