ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 19:14

Avrupa Atlı Okçuluk Şampiyonası sona erdi


Türkiye'de ilk kez Uşak'ta düzenlenen Avrupa Atlı Okçuluk Şampiyonası, sona erdi.
Uşak Belediyesi Akse Okçuluk Sahası'nda, 17 ülkeden 46 sporcunun yarıştığı şampiyonanın son gününde okçular, Osmanlı parkurlarında mücadele etti.
Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği parkurda Ürdün'den Hüssam Feyyad birinciliği elde etti. Ürdün'den bir diğer sporcu Ali Felah Kassab'ın ikinci olduğu parkurda, Finlandiya'dan Teor Ulvinen de üçüncülüğü kazandı.
Şampiyonanın ilk 2 gününde düzenlenen ve sonuçları bugün açıklanan Polonya parkurunda Güney Afrika'dan Draniel Grifin birinci, Polonya'dan Wojtek Osiecki ikinci, yine Polonya'dan Bartoz Ligotcgi üçüncü oldu. Kore parkurunda Macaristan'dan Mateus Rushak birinci, Polonya'dan Wojtek Osiecki ikinci, Güney Kore'den Park Bo Nam üçüncülüğü elde etti. Macar parkurunda ise Polonya'dan Michal Piasek birinci, Fransa'dan Thierry Descamps ikinci, Macaristan'dan Mateus Rushak üçüncü oldu.
Parkurlarda elde ettiği puanlarla Macaristan'dan Rushak, 2013 Avrupa Atlı Okçuluk Şampiyonu ünvanını elde etti.
Macar şampiyon Rushak ile parkurlarda dereceye giren sporculara madalyaları, düzenlenen törenle verildi.
Türkiye Okçuluk Federasyonu Atlı Okçuluk Asbaşkanı Hilmi Arıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, başarılı bir organizasyon gerçekleştiğini belirterek, Türkiye'de atlı okçuluğun gelişmesi için bu tür organizasyonların önemli olduğunu söyledi.
Müsabakalara katılan herkese teşekkür eden Arıç, "Türkiye'de böylesi bir organizasyonu yapmak önemliydi. Umarım önümüzdeki dönemlerde yeni yarışmalar düzenleriz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER