ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 19:51

Avcı, U20 Milli Takımı'na başarılar diledi


A Milli Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2013 FIFA U20 Dünya Kupası'na hazırlanan U20 Milli Takımı'na başarı dileklerinde bulundu.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde hazırlıklarını sürdüren U20 Milli Takım'a destek vermek için antrenmanı takip eden A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Avcı, 2013 FIFA U20 Dünya Kupası'nın önemine dikkat çekerek, "FIFA'nın en önemli ikinci organizasyonu. Çok iyi bir takımımız var. 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nı en son 2005 yılında Hollanda'da oynamıştık. Aradan geçen 8 yıllık bir süreç var. Bu kez ev sahibiyiz, taraftarımız da önemli destek verecektir. Beklentimiz olan bir oyuncu grubu. A Milli Takım'a aday oyuncu potansiyeline sahip bir kadro. Umarım futbol şansı da yanlarında olur ve karşılığını alırlar." dedi.

Genç oyunculardan nasıl bir performans beklediği sorusuna tecrübeli teknik adam Avcı, "Ulaşılabilir hedef neyse ona koşmak geriyor. Gruptan birinci çıkabilsek, yol haritası daha farklı olur. Çeyrek final, yarı final oynamak, turnuva takımı olmak çok önemli. Özellikle genç milli takımlarda bunu yakaladık. Yukarıya doğru böyle geldiklerinde A Milli Takım'ın da turnuva takımı olma ihtimali doğar. Bu oyuncu grubu, bunu yakalayabilir. Onları destekliyoruz. Umarım bu gençlere şans veririz ve A takıma çıkma süreleri kısalır. Bu oyuncularının oynadıkları alt liglerin kaliteleri tartışılır. Onun için uluslararası maç oynayarak yakaladıkları gelişimi yakından takip ediyoruz. Özellikle 1996-199797 doğumlularda önemli bir oyuncu grubu var. Umarım Türk futbolu bunun karşılığını alır." şeklinde cevap verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER