ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 09:55

Atletler hedefler emin adımlarla ilerliyor

Atletler hedefler emin adımlarla ilerliyor


Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm takımının İstanbul Ataköy’deki Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu'nda Gençler ve Büyükler Salon Türkiye Şampiyonası'nda hedeflenen derecelere ulaştığı açıklandı.

Salon Türkiye Şampiyonası'nda Düzceli atletlerin kendilerini her geçen gün geliştirdiklerini gösterdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri Meral Şahin ve Ahmet Çeşmeli bu gelişimin daha da artacağını söyledi. Antrenörlerin koordinatörlüğünde 4 sporcunun katıldığı şampiyonada Hasan Keskin 1500 metreyi 4.15 saniyede, Eray Ak 1500 metreyi 4.22 saniyede, Mesut Yıldırım 400 metreyi 54.77 saniyede ve Ramazan Tanrıkulu 3000 metreyi 9.15 saniyede tamamladı.

Düzceli Atletler kendi kategorilerinde bu dereceler ile Türkiye’de ilk 10’u garantiledi. Ramazan Tanrıkulu yarışma neticesi ile serisinde rakiplerine tur bindirerek birinci, toplamda altıncı ve kendi kategorisinde de ikinci olarak Düzce’nin adının duyurdu.

Öte yandan Hasan Keskin 800 metreyi 2.06 saniyede, Mesut Yıldırım 800 metreyi 2.05 saniyede koşarak yine büyük başarı elde ettiler.

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri Meral Şahin, “Bu yarışmaya katılmamızdaki amaç sporcularımızın eksiklerini görmek, tecrübe kazanmalarını ve performanslarını değerlenmekti. Sporcularımız hedeflediğimiz derecelerin altında koşarak bizi memnun etti." diyerek şunları söyledi:

"Bizim için önemli olan 8-9 Haziranda Edirne ilinde düzenlenecek olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Türkiye’de ilk 5 içinde girmek olacaktır. 2014’te de Milli Takıma sporcu vermeyi planlıyoruz. 2015’te de Avrupa Şampiyonasında en az iki sporcumuzun yarışması öncelikli hedeflerimiz arasında gelmektedir. Bu arada verdiği desteklerden dolayı İl Müdürümüz Ömer Faruk Şiran’a sonsuz teşekkürlerimizi de sunuyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER