ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 11:25

Atletizmde başarı bilimsellikle gelecek


Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, "Öncelikli amacımız ve önceliğimiz tüm sporcularımızın antrenmanlarını ve çalışmalarını bilimsel olarak yapmaları" dedi.
Çintimar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 Rio Olimpiyatları için 25 Ocak-8 Şubat tarihlerinde İzmir'de farklı üniversitelerden uzmanlarla koordineli şekilde milli takım aday kadrosunu oluşturmak için "Performans ölçümleri antrenman ve sağlık değerlendirme semineri" yapacaklarını söyledi. Seminerde birçok önemli konunun ele alınacağını kaydeden Çintimar, şöyle konuştu:
"Öncelikli amacımız ve önceliğimiz tüm sporcularımızın antrenmanlarını ve çalışmalarını bilimsel olarak yapmaları. Tüm dünya böyle çalışıyor. Olimpiyatlar için önümüzde 2,5 yıllık bir süreç var. Bu süreçte seminer hem sporcuları kontrol altına alma hem de bilimsel çalışma için önemli. Bilim adamları ve spor bilimcilerini sporcularla iç içe hale getirmek istiyoruz. Sporcularımıza Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle en iyi hizmeti sunarak, onlardan en iyi performansı elde edeceğimize inanıyorum. Sporcuların performansını etkileyecek olası hastalıkların önüne geçmek için rahatsızlıkların tespit edilip, tedavisinin yapılması sporcuları. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüp Rio'ya daha fazla sporcuyla katılıp, daha başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız."
- Seminer
Toplam 116 sporcu ve 7 antrenörün davet ediliği Ege Üniversitesi'ndeki "performans ölçümleri antrenman ve sağlık değerlendirme semineri"ne daha önce gerekli testleri yaptıran sporcularla Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na katılacak atletler katılmayacak. Semiere çağrılanlar şöyle:
Bayanlar: Aslı Arık, Berivan Şakır, Birsen Engin, Burcu Büyükbezgin, Burcu, Yüksel, Buse Arıkazan, Büşra Yıldırım, Demet Parlak, Deniz Yaylacı, Derya Yıldırım, Dudu Polat Karakaya, Ecem Açakara, Eda Tuğsuz Elçin Kaya, Elif Karabulut, Elvan Abeylegesse, Emel Dereli, Emel Şanlı, Emine Hatun Tuna, Esma Aydemir, Esra Emiroğlu, Esra Gaz, Fatma Arık, Gamze Bulut, Gamze Özgör, Gülcan Mıngır, Gülçin Aysal, Hatice Öztürk, Hatice Ünzir, Kadriye Aydın, Kübra Sesli, Meryem Çanakçı, Nimet Karakuş, Özge Akın, Özge Soylu, Özge Yılmaz, Özlem Kaya, Pınar Aday, Sare Bostancı, Seda Fırtına, Selena Durna, Sema Apak, Semiha Mutku, Senem Çağlan, Serpil Koçak, Sevim Serbest, Songül Konak, Sultan Haydar, Tubay Erdal, Tuğba Güvenç, Tuğba Koyuncu, Türkan Özata, Ümmü Kiraz, Yudum İliksiz, Zehra Uzunbilek, Zeliha Uzunbilek.
Erkekler: Abdulgani Tuna, Ahmet Arslan, Ahmet Talha Kılıç, Ali Kaya, Ali Kilisli, Alper Kulaksız, Alperen Acet, Aşkın Karaca, Aykut Ay, Aykut Tanrıverdi, Batuhan Altıntaş, Bekir Karayel, Cihat Ulus, Doruk Uğurer, Emin Öncel, Emre Güleryüz, Enis Ünsal, Ercüment Olgundeniz, Ersin Tekal, Ersin Tacir, Fatih Aktaş, Fatih Avan, Fatih Bilgiç, Furkan Hasan Can, Hakan Duvar, Halil Akkaş, Halit Kılıç, Harun Akın, Hasan Pak, Hasan Basri Güdük, Hüseyin Atıcı, İlhami Tanui Özbilen, İrfan Yıldırım, İzzet Safer, Kemal Koyuncu, Levent Ateş, M. Emin Tan, Mahsum Çelik, Mehmet Çağlayan, Mehmet Güzel, Mehmet Yarımay, Meriç Kızıldağ, Murat Gündüz, Muratcan Karapınar, Musa Tüzen, Mustafa Tan, Mustafa Güneş, Oğulcan Düzyurt, Oğuz Kardaş, Oktay Güneş, Osman Can Özdeveci, Ozan Pamuk, Özkan Baltacı, Polat Kemboi Arıkan, Ramazan Karagöz, Ramil Guliyev, Sait Özdemir, Serhat Birinci, Süleyman Bekmezci, Şahin Şenoduncu, Şehabettin Karabulut, Şeref Dirli, Şeref Osmanoğlu, Talat Erdoğan, Tarık Langat Akdağ, Tolga Yılmaz, Tolgahan Yavuz, Toros Pilikoğlu, Tunahan Durmaz, Umutcan Emektaş, Utku Çobanoğlu, Ümit Sungur, Vedat Akkurt, Vedat Günen, Yavuz Can, Yiğitcan Hekimoğlu, Yunus Pehlevan, Yusuf Pehlevan.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER