ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 11:14

Atletizm pistini su bastı


19 Mayıs Spor Kompleksi içinde yer alan Naili Moran Kapalı Atletizm Salonu'nu su bastı.
     Pistin bir bölümü kullanılmaz hale gelirken soğuk hava nedeniyle kapalı pisti kullanmak isteyen sporcular zor anlar yaşıyor.
     Naili Moran Tesis Müdür Yardımcısı Mithat Süpürgeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pazar gününden beri pisti sürekli su bastığını belirtti.
     Süpürgeci, ''Suyu dalgıç pompasıyla çekiyoruz, bir süre sonra tekrar doluyor. Hemen yanımızda Keçiören metro hattı kazısı var. Yetkililer su baskının bu yüzden olabileceğini araştırıyor'' dedi.
     Süpürgeci, ilk olarak metro kazısından şüphelendiklerini ve görüştüğü yetkililerin de bunun mümkün olabileceğini ifade ettiklerini söyledi.
     Metro kazısındaki iki su borusu hattından şüphelenildiğini ifade eden Süpürgeci, ''İlk hat temiz çıktı, ancak bir de Ulus tarafındaki hatta meydana gelen tıkanma nedeniyle olabilirmiş. Şimdi de orayı kontrol ediyorlar. Ayrıca yine bu tarafta bir internet hattı döşeme çalışması var. Onlardan da şüphelendim ama konuşacak bir yetkili bulamadım. Metro çalışmasından bir sonuç çıkmazsa tekrar şansımı deneyeceğim'' diye konuştu.
     Kampta bulunan ve tesisi kullanan milli atletlerin bir kısmı açık pistte çalışırken, kapalı pistte antrenman yapmak isteyen sporcular da su boşaltma çalışması olmadığı zamanlarda temiz olan bölümleri kullanıyor.
     Sporcular, başka bir kapalı pistin bulunmadığını belirterek, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER