ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 16:58

Asya Konfederasyon Kupası sontur maçları 5 Mart’ta


Avustralya’nın ev sahipliğinde 2015’te gerçekleştirilecek Asya Konfederasyon Kupası grup elemelerinin son tur maçları 5 Mart’ta oynanacak. Kıta genelinde dörderli beş grupta toplam on karşılaşma oynanacak.

Umman ve Ürdün’ün şampiyona vizesi aldığı A Grubu’nda lider Umman, Singapur’u konuk edecek. Bu gruptaki ikinci maçta ise ülkede devam iş savaş nedeniyle grup maçlarını dışarıda oynamak zorunda kalan Suriye, Ürdün deplasmanına gidecek.

B Grubu’nda ise ilk maçta Avustralya’ya gitmeleri kesinleşen İran ve Kuveyt karşı karşıya gelecek. Bu gruptaki ikinci maçta gruptan çıkma şansları bulunmayan Lübnan ve Tayvan kozları paylaşacak. Suudi Arabistan’ın son maç öncesinden gruptan çıkmayı garantilediği C grubundaki ilk maçta lider Suudi Arabistan, Endonezya’yı ağırlayacak. Bu gruptaki ikinci karşılaşmada ise Irak kendi sahasında Çin ile mücadele edecek.

Bahreyn ve Katar’ın Avustralya vizesi aldığı D Grubu’nun ilk maçında da Katar Bahreyn’i konuk edecek. İkinci maçta grupta henüz puanla tanışamayan Yemen, Malezya’yı ağırlayacak. Şampiyonanın son grubu E’de ise Özbekistan kendisi gibi gruptan çıkmayı garantileyen Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) Taşkent’te karşılaşacak. Bu gruptaki ikinci maçta gruptan çıkma şansları bulunmayan iki ekip Vietnem ve Gong Kong kozları paylaşacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER