ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 17:38

Aslı ve Servet, Akdeniz Oyunları'na hazır


 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye adına altın madalya kazandıran milli Atlet Aslı Çakır Alptekin ve milli tekvadocu Servet Tazegül, Mersin 2013 Akdeniz Oyunları’na hazır olduklarını söylediler.

    Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Antalya'da düzenlediği Sporun Zirevesi Semineri'ne katılan Aslı Çakır Alptekin ve Servet Tazegül, oturumun ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

    Milli atlet Aslı Çakır Alptekin, Mersin 2013 Akdeniz Oyunları için hazırlıkların devam ettiğini dile getirdi. Akdeniz Oyunları'nın Türkiye'de yapılacak olmasının kendileri adına şans olduğunu kaydeden milli sporcu, "Kendi ülkemde yarışmayı çok istiyorum. Bu yüzden hedeflerim arasında Akdeniz Oyunları var. Dünya şampiyonası öncesinde durumumu ve ne derece koşacağımı görmek için, güzel bir yarış olacak.” dedi.

    Bir soru üzerine olimpiyatlardan sonra hayatından birçok şeyin değiştiğini kaydeden Alptekin, “Çoğu anneler kızlarının elinden tutup benim antrenman yaptığım alana getiriyor. Atletizme çok büyük bir ilgi var. Bu beni çok mutlu ediyor. Ben gelecek nesilden çok ümitliyim. Bu yüzden bende koşmaya devam ediyorum. Akdeniz Oyunları, Dünya Şampiyonası, Rio ve daha sonra bende sporcu yetiştirmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

    Milli tekvandocu Servet Tazegül ise 2013 Akdeniz Oyunları’nın güzel bir organizasyon olacağını belirterek, "2008 yılında kendi ülkemde yarışmıştım. Benim için çok güzel anlardı. Akdeniz Oyunları’nda da bu şekilde olacağına inanıyorum. Arkamda büyük bir destek olacak. En iyi şekilde ülkemi temsil edeceğim. Umarım tüm ülkeler arasında şampiyon oluruz.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER