ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 12:04

Arkas Spor'un şampiyonluk özlemi sona erdi


Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi'nde 2012-2013 sezonunu şampiyon tamamlayan Arkas Spor'un antrenörü Glenn Hoag, "Doğru zamanda doğru işler yaptığımız için şampiyon olduk" dedi.
     AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Hoag, şampiyonluktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, mutlu sona düzenli çalışmayla ulaştıklarını söyledi.
     Ligde bir takımın şampiyon olmasının, diğer takımların kötü olduğu anlamını taşımadığını ifade eden Hoag, şöyle konuştu:
     "Biz doğru zamanda doğru işler yaptığımız için şampiyon olduk. Bu sene şampiyonluğa ulaşamayan takım, belki gelecek sene daha iyi organize olup birinci olabilir. Takım olarak sezon içinde lig, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde her maçta daha iyi hale geldik ve play-off'a ulaştık. Şampiyonluk için bir çok kişinin bir araya gelerek sistemli şekilde çalışması lazım. Bir kişi bile inanmasaydı mutlu sona ulaşamazdık."
     Takımda dünya starlarının bulunmadığını ancak iyi bir bütçelerinin olduğunu, şampiyonluğa yabancı oyuncuların yanı sıra Türk oyuncuların etki ettiğini belirten Hoag, şöyle devam etti:
     "Türk oyuncuların daha iyi oynamasını sağlamamız lazım. Libero, orta oyuncular, pasör... bunları geliştirdiğimiz zaman daha iyi oynuyoruz. Bu sene iki adım öne, bir adım geri gittik. Çok ufak nüanslarla Türkiye Kupası'nı kaçırdık, bazı şeyleri düzelttik ve şampiyonluğa ulaştık.
     Arkas Spor'un felsefesinin her zaman iyi sporcu yetiştirmek, bu doğrultuda hem sporcu hem iyi birey yetiştirmeyi hedefliyoruz. Türk voleyboluna altyapıdan isimler çıkarmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken tecrübeli oyuncular da lazım. Örneğin Bravo'nun bu ekipte yer alması genç oyuncular açısından çok önemli."
    
     -Şampiyonluk özlemi sona erdi-
    
     Ligde ilk 2 şampiyonluğunu 2005-2006 ve 2006-2007 sezonlarında alan Arkas Spor, 2012-2013 sezonunda mutlu sona tekrar ulaştı.
     Şampiyon olduğu sezondan sonra 3 yıl play-off yarı finallerinde, 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarında ise finalde Fenerbahçe Grundig'e elenen mavi-beyazlı ekip, bu yıl Hoag'la şampiyonluğu elde etti.
    
     -Milli Takım-
    
     Aynı zamanda Kanada Milli Takımı'nı da çalıştıran Glenn Hoag, Avrupa Şampiyonası eleme maçları öncesinde Türk Milli Takımı ile Kanada'da ikili kamp yapacaklarını söyledi.
     Hoag, önlerinde Dünya Ligi maçlarının olduğunu belirterek, "Türkiye'de iyi oyuncuların bulunduğunu bildiğim için böyle bir antrenman kampını düşündük ve Türkiye'yi davet ettik. Bu kampın harika olacağını düşünüyorum. Her iki ekibin önemli maçları öncesinde iyi bir hazırlık olacak" dedi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER