ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 19:17

Arıboğan: "Galatasaray her daim centilmendir"

Arıboğan: "Galatasaray her daim centilmendir"

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Arıboğan: Türk sporunda fair-play'i, centilmenliği ve sportmenliği önde tutan yönetim anlayışına sahip bir kulübüz"


Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan,  Türk sporunda centilmenliği ön planda tutan bir kulüp olduklarını söyledi. 
 
Kulüpler Birliği Vakfı'nın Esentepe'deki ofisinde yaptığı yeni  yönetimin ilk toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Arıboğan, Türk  futbolunda camialar arasında bir sorun olmadığına inandığını belirtti. 
 
Arıboğan, Türk sporunda fair-play, centilmenlik ve sportmenliği önde  tutan yönetim anlayışına sahip bir kulüp olduklarını vurgulayarak, şunları  kaydetti: 
 
 "Bu konuda sayın başkanımız Ünal Aysal'ın açıklamasının tüm Türkiye  için geçerli olduğunu düşünüyorum. Galatasaray camiası olarak bütün renkleri  seviyoruz. Türk futbolunun da buna ihtiyacı var. Camialar ve kulüpler arasında da  ciddi problemler olduğunu düşünmüyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe de büyük  camialardır, aralarında bir sorun yok." 
 
Yabancı oyuncu sınırlaması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim  Kurulu'ndan da olumsuz karar çıktığının hatırlatılması üzerine Arıboğan, "Yabancı  futbolcu sayısıyla ilgili bu süreç başlamak üzere. Tahkim Kurulu'na bu konuyu  sorduk. Kurul, bu konuda kararı verecek yetkili merci olmadığını belirtti.  Oyuncularımız hukuki süreci işletecekler" ifadelerini kullandı. 
 
Lutfi Arıboğan, toplantıda Türk futbolunun ve kulüplerin genel  sorunları üzerinde değerlendirmelerde bulunduklarını dile getirerek, "Yeni  seçilen Kulüpler Birliği Vakfı'nın yönetim kurulu toplandı. Futbolun ve  kulüplerin genel sorunları üzerine değerlendirme yapıldı" diye konuştu. 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER