ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 16:29

Arda'lı Atletico Madrid'den anlamlı 2014 takvimi


İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) Türkiye'yi temsil eden milli futbolcu Arda Turan, takımı Atletico Madrid'in 2014 takviminin ekim ayı yaprağında, Türk geleneklerini hatırlatan bir şekilde 5 yaşındaki Adrian'ın elini öperken görülüyor.

Her yıl zor durumdaki çocuklara yönelik sosyal yardım içerikli takvimler yapan Atletico Madrid, 2014 yılı takvimini, nadiren görülen hastalıkları olan çocuklara adadı. Futbolcular ve teknik direktör Diego Simeone'nin, çocuklarla bir araya gelerek yaptıkları çekimler sonunda oluşan takvim basına tanıtıldı. Çocukların futbolcularla çekilmiş neşeli fotoğraflarının olduğu takvim için "Hepimiz garibiz, hepimiz tekiz" sloganı kullanıldı.

Takvimin ekim ayı yaprağında, Arda Turan ve takım arkadaşı Miranda'nın, 5 yaşındaki Adrian ile çekilmiş fotoğrafı kullanıldı. Fotoğrafta Arda'nın, Charcot Marie Tooht sendromu olan Adrian'ın, Türk adetinde olduğu gibi elini öpmesi dikkati çekti.

Adrian'ın ailesi, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, çekimlerde çok güzel bir gün geçirdikleri ve çocukların çok eğlendiğini belirterek, bu sosyal yardımdan dolayı Atletico Madrid kulübüne müteşekkir olduklarını ifade etti. Adrian da elini öpen Arda ve diğer futbocularla tanışmaktan büyük sevinç duyduğunu dile getirdi.
Tanıtımda, İspanya'da nadir görülen hastalıklara sahip 3 milyon kişinin olduğu bilgisi verildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER