ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 15:18

Ardahan yıldız golfçüler çıkarmak istiyor

Ardahan yıldız golfçüler çıkarmak istiyor

Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Yerel Yıldızlar Ligi'ne hazırlanan Ardahanlı sorcuların arasından yıldız golfçüler çıkacak.


Nisan ayında yapılacak Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Yerel Yıldızlar Ligi'ne hazırlanan Ardahanlı golfçüler, golf sahasının henüz hazır olmaması nedeniyle antrenmanlarına merada başladı.

Ardahan-Göle karayolu mevkisindeki meralarda antrenmanlara başlayan golfçüler, antrenör Tarkan İli yönetiminde hazırlıklarını sürdürüyor.

İli, yaptığı açıklamada, antrenmanlara başladıklarını ifade ederek, ilk antrenmanlarının meralarda gerçekleştiğini söyledi.

Nisan ayında yapılacak TGF Yerel Yıldızlar Ligi'ne hazırlandıklarını belirten İli, şunların kaydetti:

"Nisan ayının son haftasında inşallah Ardahan-Kars yolu Çamlıçatak mevkisindeki golf sahamız bitecek ancak orası bitmeden biz çalışmalarımızı meralarda sürdürmek zorundayız. Çünkü önümüzde bir hedef var. Bu hedefe ulaşmak için meralarda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü bekleyecek zamanımız yok. Sahamız bittiğinde o zaman golf sahamızda çalışmalarımızı sürdüreceğiz ama şu an sahamız henüz tamamlanmadığı için biz burada çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

İli, 20 kişilik bir ekiple çalışmayı sürdürdüklerini belirterek, nisan ayında yapılacak olan elemeler öncesi yarışmaya katılacakları belirleyeceklerini sözlerine ekledi.
Golfçülerden 10 yaşındaki Onur Tunç da sahalarının bitmesini beklediklerini dile getirerek, saha bitmeden çalışmalarını merada da zevkle yaptıklarını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER