ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 08:50

Arda Turan'dan Fenerbahçe'ye yanıt

Arda Turandan Fenerbahçeye yanıt

Aziz Yıldırım'ın Türk futbol tarihinin en yüksek rakamını önerdiği Arda Turan'dan net cevap geldi.Galatasaray'da oynarken de Arda'yı almak istediğini söyleyip 15 milyon Euro bonservis bedeli bile belirleyen Fenerbhçe Başkanı Aziz Yıldırım, Türk futbol tarihinin en yüksek rakamını önerdi ancak olumlu yanıt alamadı.

 Alper Potuk’u renklerine katarak yılın ilk transfer çalımı atan Fenerbahçe, şimdi de Arda Turan’a gözünü dikti..

Arda Turan'a, Fenerbahçe Kulübü, imza parası olarak 4 milyon Euro ve yıllık garanti para olarak da 4 milyon eurodan 5 yılı içeren transfer paketi sundu.

 Teklife göre sadece ilk yıl için 8 milyon Euro ödemeyi taahhüt eden Fenerbahçe, sözleşmedeki kalan 4 yılın her biri için 4 milyon Euro ödeyecek. Türkiye'de daha önce hiçbir futbolcuya bu rakamlar teklif edilmemişti.

 ARDA DÜŞÜNMEDEN GERİ ÇEVİRDİ

Kulübe yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre Arda’ya teklifi yapan kişi Aziz Yıldırım’la arası çok iyi olan F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu.. A.Madrid'in de takım arkadaşı olan Emre’nin, ilk yıl imza parası dahil 7 milyon Euro’luk önerisini Arda hiç düşünmeden, “Ben G.Saray’ın kaptanıyım. F.Bahçe’de oynamam mümkün değil” diyerek geri çevirdi.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER