ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 00:07

Arda Turan: Kimseye hayal satmak istemiyoruz


Milli oyunculardan Arda Turan ve Nuri Şahin, 2014 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda 6 Eylül'de Andorra ile yapılacak olan maç öncesinde, umutlarının halen devam ettiğini ama kimseye de hayal satmak istemediklerini söyledi.

Nıke Halı Saha Ligi kura çekiminde önemli açıklamalarda bulunan milli futbolcular, Fatih Terim’e övgüler yağdırıken Abdullah Avcı’ya da teşekkür etti.

Alibeyköy Spor Kompleksi’nde kura çekimi sırasında genç futbolculara öğütler veren milli oyuncu Arda Turan Andorra maçı öncesinde kimseye hayal satmak istemediklerini söyledi. Arda, “Öncelikle bugüne kadarki performansımız çok kötüydü. Burada tüm suç biz futbolcularındı. Abdullah hocamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Fatih hoca ile birlikte olmaktan da mutluyuz. Tartışmasız Türk futbol tarihinin en büyük hocası Fatih Terim. Sizlere hayal satmak olmaz. İşimiz çok zor bunu biliyoruz. Kimseye yalan söylemek de istemiyorum. Ama olmayacak birşey değil. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

Arda Turan, takım olarak İspanya Laliga’daki hedeflerinden de bahsederek, “İspanya Laliga’da hedef sonuna kadar en iyi şekilde yürümek. Maç maç kazanıp neden bir sürpriz yapmayalım diye düşünüyoruz. Orada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum.” dedi.

Nuri Şahin de Türkiye’nin umutlarının devam ettiğini belirtti. Nuri, “Bizim umudumuz var. Elimizi taşın altına sokmamız lazım. Türkiye önümüzdeki senelerde kupaları kaldırması gerek. Bizde o potansiyel var. Abdullah hocaya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Benim Nuri Şahin olmamda iki hocanın da etkisi büyük.” dedi.

Nuri Şahin ayrıca Bundesliga’da takımının hedefi hakkındaki soruya ise, “Geçen sezon canımız çok yandı. Sezon başı da o yüzden her maçı kazanmak istiyoruz. Hedeflerimiz çok büyük. İnşallah başladığımız gibi devam eder.” diye cevap verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER