ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 10:35

Arda Turan: 'Fatih Terim Büyük Üstat'

Arda Turan: Fatih Terim Büyük Üstat

Turan, 'Terim’in en iyisi olduğu tartışılmaz', Avcı'ya haksızlık etmemek lazım...A Milli Takımımız’ın, Romanya karşısında elde ettiği tarihi galibiyette başrolü oynayan kaptan Arda Turan çok çarpıcı


Turan, 'Terim’in en iyisi olduğu tartışılmaz', Avcı'ya haksızlık etmemek lazım...A Milli Takımımız’ın, Romanya karşısında elde ettiği tarihi galibiyette başrolü oynayan kaptan Arda Turan çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hastalığına rağmen fedakarlık yaparak sahaya çıkan ve 90 dakika müthiş bir performans ortaya koyan ay-yıldızlı futbolcu, 2014 Dünya Kupası’na katılma umutlarını devam ettirdiklerini söyledi.

Taktik disiplin içinde çok iyi bir futbol oynadıklarına dikkat çeken Arda, “Çok zor şartlarda sahaya çıktım. Hala kulaklarım tıkanıyor. Çok güzel mücadele ettik. Umudumuzu son saniyeye kadar taşıdık. Bu ekip bu gruptaki takımların en iyilerinden. Zor bir deplasmanda kazandığımız için sevinçliyiz. Benim için de burası iyi anıları olan bir stat. Romanya’dan averaj ile öndeyiz. Kendi maçlarımızı kazanırsak gideriz. Bu ülkenin insanına umudu taşımak yakışıyor. Taktik disiplin içinde oynayınca Avrupalılar’dan daha iyiyiz” dedi.

Arda, Teknik Direktör Fatih Terim için “üstat” yakıştırmasını da yaptı. Başarılı futbolcu, “Abdullah Avcı’ya haksızlık etmemek lazım. Yeni bir sistem oluşturmaya çalıştı. Ancak Fatih Terim tabii ki üstattır. Terim’in en iyi olduğu tartışılmaz. Hocalarımızın sayesinde gidiyoruz. Daha önce bu formayla abilerimiz oynadılar. 2002’yi, 2008’i yaşadık. Önümüzde uzun bir periyot var. Sadece alevi biraz söndürdük. Finallere gitmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER