ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 11:20

Antrenörü gelmeyen milli takım çalışamıyor

Antrenörü gelmeyen milli takım çalışamıyor


Türkiye Wushu Fedarasyonu, milli takımın Çinli antrenörü Hailang Zhang'ı, bütün uğraşlarına rağmen bir haftadır Türkiye’ye getirtemiyor.

Wushu Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz, antrenörle ilgili istenen bütün belgelerin hazırlanıp Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’ne göndermesine rağmen vize işlemlerinin bir haftadır tamamlanmadığını ve antrenörsüz olan milli takımın hala çalışmalara başlayamadığından yakındı.

Türkiye’nin wushu sporununda önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Akyüz, “Üç yıldır milli takım antrenörlüğümüzü yapan Hailang Zhang’ı bu yıl da eğitim vermesi için tekrar ülkemize davet ettik. Pekin Büyükelçiliği tarafından Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Spor Bakanlığı’ndan istenilen bütün evrakları tamamlayıp gönderdiğimiz halde 1 haftadır antrenörümüzün vizesi Pekin Büyükelçiliği’nde bekletiliyor." diyerek şunları söyledi:

"Yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, başka hiç bir evrak istemediklerini, ancak beklememiz gerektiği söyleniyor. Her yıl dünya şampiyonu çıkardığımız milli takımımız bu yüzden çalışmalarına başlayamıyor. Bu da bizleri ziyadesi ile üzmekte. Bir an önce bu keyfiyetin bitirilip, antrenörümüzün milli takımın başına geçmesini istiyoruz. Milli menfaatler söz konusu is büyükelçiliklerin daha hassas davranmaları gerektiği kanaatindeyim."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER