ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 20:50

Antalyaspor'un yeni başkanı belli oldu

Antalyasporun yeni başkanı belli oldu

Spor Toto Süper Lig'in başarılı ekiplerinden Medical Park Antalyaspor'da olağan genel kurul sonucunda yeni başkan seçildi.


Spor Toto Süper Lig'in başarılı ekiplerinden Medical Park Antalyaspor'da yapılan olağan genel kurul sonucunda işadamı Gültekin Gencer, 600 bin oyun 578 bin 206'sını alarak Antalyaspor'un yeni başkanı oldu.

Hasan Subaşı Tesisleri'nde yapılan genel kurulda, Medical Park Antalyaspor taraftarlarını temsilen Can Atak, işadamı Necati Yılmaz ve Gültekin Gencer'in listesi yarıştı. Seçimler sonunda 578 bin 206 oy olan Gültekin Gencer, Medical Park Antalyaspor'da başkanlık koltuğuna oturdu. Necati Yılmaz 1652 oy alırken, Can Atlı ise 230 oyda kaldı. Seçimler sonrasında konuşan Gültekin Gencer, kendisine destek veren ve vermeyen herkese teşekkür etti. Gencer, "5 yıl önceki seçimlerde başkan olmak istiyordum, ancak nasip bugüneymiş. Çok heyecanlıyım. Sponsorların ve taraftarların desteğiyle Medical Park Antalyaspor'u zirveye taşımak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Eski başkan Hasan Akıncıoğlu ise veda konuşmasında, kimseye kırgın olmadığın söyleyerek, herkesten helallik istedi. Akıncıoğlu, kongreye kentin kanaat önderlerinin katılmamasından dolayı da üzüntülü olduğunu ifade etti. Kongre sonunda eski başkan Hasan Akıncıoğlu ile yeni başkan Gültekin Gencer ve adaylar Necati Yılmaz ve Can Atak, gazetecilere dostluk pozu verdi. Bu arada, bir taraftar grubunun temsilcisi Hasan Akıncıoğlu döneminde 70 taraftarın cezalı duruma düştüğünü söyleyerek, eski başkana tepki gösterdi.

Gültekin Gencer başkanlığındaki 19 kişilik yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Mehmet Çelebioğlu (Turizmci), Ahmet Bektaş (Turizmci), Mehmet Akpınar (Turizmci), Hasan Ali Ceylan (İşadamı), Ali İhsan Sav (İşadamı), Fikret Karakaş (Turizmci), Aziz Çetin (Avukat), Hakan Saatçioğlu (Turizmci), Kemal Taş (Turizmci), Kamer Uğurluel (Sanayici), Mehmet Yüksel (İşadamı-Tarımcı), Hüseyin Samut (Müteahhit), Ahmet Peşken (Sanayici), Emin Gülmez (Sanayici), Salman Aksal (Sanayici), Yıldıray Yılmaz (Turizmci), Hakan Mavi (Müteahhit), Bülent Yıldırım (İşadamı).

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER