ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 15:32

Antalyaspor küme düştü

Antalyaspor küme düştü

Kırmızı beyazlılarda bugüne kadar tam 41 futbolcu, yönetici ve kulüp personeli ile yollar ayrıldı.


Antalyaspor'un küme düşmesinin ardından futbolcularla birlikte çok sayıda personelin de kulüpten ayrılması dikkat çekti. 

Spor Toto Süper Lig’de 5 sezonun ardından geçtiğimiz sezon veda eden Antalyaspor’da kulüpten ayrılanların sayısı her geçen gün artıyor. Süper Lig’e veda etmesinin ardından sözleşmesi otomatikman sona eren futbolcu ayrılıklarının yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve kulüp personeli de eklendi. Kırmızı beyazlı kulübün çaycısından malzemecisine, genel müdüründen çamaşırcısına kadar pek çok isimle yollarını ayıran Antalyaspor’da bugüne kadar 41 kişinin ilişiği kesilmiş oldu.

Yönetim kurulu üyelerinden Aziz Çetin, Mehmet Akpınar, Yıldıray Yılmaz, Tamer Uğurluel, Ahmet Pekşen, Ahmet Bektaş, Hakan Mavi, Teknik Direktör Fuat Çapa ve ekibi, 17 futbolcu, 14 de kulüp çalışanıyla yollarını ayıran kırmızı beyazlılar, tüm yaşananları tasarruf önlemi olarak açıkladı.

Teknik Direktör Fuat Çapa ve 3 yardımcısıyla birlikte bugüne kadar futbolculardan Musa Nizam, Tita, Hakan Arıkan, Giray Kaçar, Eyong Enoh, Vederson, Uğur İnceman, İbrahim Dağaşan, Emre Güngör, Semih Şentürk, Köksal Yedek, Koray Arslan, İlkay Durmuş, Deniz Barış, Murat Duruer, Isaac ve Ferdinand'la yolları ayıran Antalyaspor, bu ayrılık kadrosuna personelini de ekleyerek ilginç bir uygulamaya imza attı.

Abdulkerim Koç ile Namık Yüksel’in görev yaptığı futbolcu izleme komitesini kaldırıp bu iki antrenörü işten çıkaran Antalyaspor yönetimi, bir süre önce Önder Gülcan'la da yollarını ayırmıştı.

Profesyonel takım malzemecisi Kamil Balaban, çaycı Aziz Yıldırım, çim bakım görevlisi Ramazan Ercan, altyapı masörlerinden İbrahim Serban, altyapı malzemecilerinden Metin Özer, çamaşırhane görevlisi Hamiyet Atınız ve şoför İsmail Hakkı Huner’in işlerine son verildi.

Kulüp Genel Müdürü Süleyman Nafiz Tekgül ile basın ve bilgi işlem görevlisi Yusuf İrfan Dereli ise görevlerinden istifa eden isimler oldu. Altyapı Koordinatörü Şakir Filiz de geçen ay istifa etmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER