ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 01:34

Antalyaspor 48 yaşında!

Antalyaspor 48 yaşında!

PTT 1. Lig'de mücadele edecek Antalyaspor'un kuruluşunun 48. yıl dönümü kutlandı.Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen yaklaşık bin kişilik taraftar grubu, Atatürk ve Işıklar caddelerinde yürüyüş yaptı.
Kutlamalar için ilk meşaleyi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaktı. Taraftarların yaktığı meşaleler renkli görüntüler oluştu.
Sloganlar atan ve şarkı söyleyerek eğlenen taraftarlardan bazılarının, yıkılacak Atatürk Stadı'ndan hatıra olarak koltuk söktükleri görüldü.
Grup 1966 Antalyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yılmaz Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, kutlama etkinliğine iki yıl önce başladıklarını, devamının geleceğini söyledi.
Bu yıl kutlamaların ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle katılımın az olduğunu ifade eden Yıldız, "Yine de buraya gelen yürekli ve cefakar Antalyaspor taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bu gecede kendi eliyle ilk meşaleyi yaktı. Buradaki taraftarları şereflendirdi ve gururlandırdı. Menderes Türel Antalya'nın çocuğudur. İnşallah Antalyaspor'a sahip çıkacak. Antalyaspor da hak ettiği Süper Lig'e geri dönecektir" diye konuştu.
07 Gençlik Grubu Tribün Lideri Metin Çelik de bu yılki etkinliği yıkılacak olması nedeniyle Atatürk Stadı'nda yapma kararı aldıklarını dile getirerek taraftarların stada veda ettiğini anlattı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER