ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 17:39

Anadolu Ligi Kırıkkale'de başladı


Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Kırıkkale'de düzenlenen "Anadolu Ligi" başladı.

Müsabakalarda ter dökecek olan sporcuların ailelerinin de büyük ilgi gösterdiği açılış töreninde yüzlerce insan salonda hazır bulundu. Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Murat Kocakaya, arasında geçen masa tenisi müsabakasını ise Karacaev, ezici bir üstünlükle kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Murat Kocakaya, 17 Ağustos Spor Salonu'nda düzenlenen törende, bakanlık olarak Anadolu Ligi'ne çok büyük önem verdiklerini belirterek, organizasyona katılan sporculara başarı diledi.

Kırıkkale’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan müsabakalarda centilmenlik ve sporcu ahlakının ön planda olması gerektiğini belirten Kocakaya, müsabakaların en iyi şartlarda gerçekleştirilmesi için büyük özveri ile çalışacak salonun hazırlığını yapan müdürlük personeline teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü de, sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, organizasyon kabiliyetinin geliştirilmesi, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla bölgesel liglerin oluşturulduğunu söyledi. Ünlü, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda pilot bölgelerde ve belirli branşlarda uygulanan Anadolu Ligi 23 Eylül tarihinde tüm illerde uygulanacak. Bu tarihe kadar Kırıkkale’nin ev sahipliği yapacağı programda üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalışacağız.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER