ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 12:29

Ampute Futbol Süper Ligi'nde çıkan kavga


BUĞRA ERSAVAŞ - Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Ampute Futbol Süper Ligi'nde yaşanan kavgayla ilgili belgelerin toplandığını belirterek, "Hiç tasvip etmediğimiz olaylar. Kimler kusurluysa, kimler olaya dahil olduysa, gereken yapılacak" dedi.
Şerefhan, federasyonun yetkili birimlerinin, Ampute Futbol Süper Ligi'nde Malatya Bedensel Engelliler Spor ve İstanbul Özürlüler Spor maçının çıkan kavga sonrasında tatil edilmesiyle ilgili süreci en ince noktasına kadar takip ettiğini söyledi.
İdareci, sporcu, hakem, gözlemci veya taraftar olarak olaylara karışanların, hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda belirlenmeye çalışıldığını ifade eden Şerefhan, "Yaşanan olaylarda kimin kusuru varsa en ince ayrıntısına kadar irdelenecek. Şu anda belgeler toplanıyor. Varsa ilgili kurumdan görüntüleri de isteyeceğiz. Hiç tasvip etmediğimiz olaylar. Kimler kusurluysa, kimler olaya dahil olduysa, gereken yapılacak" diye konuştu.

- Tekerlekli sandalye basketbolunun geçirdiği evrimi ampute futbolunda da geçiriyoruz"
Demirhan Şerefhan, farkındalığı yükseltmek adına federasyon olarak çalışmalarına devam ettiklerini ve bu mantıkla her hafta bir maçlarının televizyondan canlı yayınlandığını vurgulayarak, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Tekerlekli sandalye basketbolunda bir evrim geçirdik. Aynı süreci ampute futbolunda da geçiriyoruz. Basketbolda eskiden maçlar sırasında bazı tatsızlıklar oluyordu, ancak artık olgunlaştılar. Ampute futbolu, bu yolda ilerlemeye devam ediyor. Her zaman kulüp idarecilerine ve sporculara 'Maçlarımızın televizyonda verilmesiyle tüm Türkiye bizi seyrediyor, bu oyunun güzelliklerini ön plana çıkaralım' diyorum.
Sporun içinde sertlik olacaktır ama bunlar kavgaya veya hakarete dönmemeli. Malatya'da yaşanan her şey gözlemci ve hakem raporlarında yer aldı. Arkadaşlarımız bu belgeleri toparlıyor, sonrasında disiplin kuruluna gönderilecek. Disiplin kurulumuz nasıl bir karar verir bilemiyorum ama engelli aracını kullanılıp birini darp ediyorsanız, bunun cezası çok daha fazla olmalı."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER