ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 20:25

Amatör maçta olay

Amatör maçta olay


         Cizre Şehir Stadı’nda Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Futbol  Ligi Bal Grubu’nda mücadele eden Cizre Basraspor ile Kurtalanspor maçının ilk  yarısı golsüz eşitlikle sona erdi.
         İlk yarının sona ermesi ile soyunma odasına gitmek üzere sahadan  ayrılmaya hazırlanan Kurtalansporlu futbolculara tribünden çok sayıda taş, pet  şişe ve çakmak gibi yabancı maddeler atılmaya başlandı. Atılan taşlardan biri  Cizresporlu futbolcu Mehmet Udül’ün göğsüne isabet ederek yaralanmasına neden  oldu. Udül’e saha kenarındaki sağlık ekipleri müdahale etti.
         Cizre Basraspor kulüp yöneticileri de rakip takımın oyuncularını  aralarına alarak soyunma odasına götürmeye çalışırken, futbolculara yönelik madde  atımı yoğun şekilde devam etti. Bunun üzerine polis, tribündekilere biber gazı  basınçlı suyla müdahale bulundu.
         Çocukların da bulunduğu tribünde, gazdan etkilenen bazı kişiler  ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Astım hastası olduğu öğrenilen Mustafa Orun  da olay yerinde fenalaştı. Orun,  Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına  alındı.
         Olayların devam etmesi üzerine statta geniş güvenlik önlemi alındı. Bu  sırada sahaya zırhlı araçların girdiğini gören Cizresporlu futbolcular ve  taraftarlar araçların stat dışına çıkarılmasını istedi.
         Bu arada stada gelen Cizre Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Amiri Adem  Kaya, önce taraftarlarla ardından futbolcu ve kulüp yöneticileriyle görüşerek  maçın devam etmesi yönünde ikna etti. Maçın oynanacağını öğrenen taraftarlar  Kaya’ya sevgi gösterisinde bulundu.
         Yaklaşık bir saat gecikmeyle maç kaldığı yerden devam etti.
         Ev sahibi takımın 3-1’lik üstünlüğü ile sona eren maç sonunda, iki takım  futbolcuları soyunma odalarına el ele gitti.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER