ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 18:39

Alves: "Sert oynamayı severim"


Fenerbahçe'nin yeni transferi Bruno Alves, İstanbul'a geldikten sonra ilk röportajını kulübün televizyonuna veriyor. Fenerbahçe'nin Zenit'ten kadrosuna kattığı Bruno Alves, Fenerbahçe ve İstanbul'la ilgili ilk izlenimleri hakkında, "Uzun ve yorucu bir gün oldu. Yorgunluğuı ötesinde çok mutluyum. Bu kulübün içinde yer aldığım için mutluluk duygusu hissediyorumç" dedi.

'İstanbul trafiğiyle tanıştı mı?' şeklindeki soruya cevap veren Alves, "Ufak da olsa karşılaştım. Bu problem değil. Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla İstanbul muhteşem bir şehir. Umarım bu şehirde muhteşem anlar yaşarım." diye cevapladı.

Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili bir soruya ise Bruno Alves, "Kararı isteyerek aldım. Yani tamamen benim kararım oldu. İsteyerek bu kararı aldım. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün benimle ilgilendiğini duyduğumda mutlu oldum. Fenerbahçe büyük bir kulüp ve güçlü bir taraftarı var. Sonrasında Raul Meireles ile konuştum. Fenerbahçe, İstanbul ve Türkiye ile ilgili harika şeyler söyledi. Fenerbahçe hedefleri büyük bir kulüp. Tüm bunları bir araya getirdiğimde karar alma aşamasında işim kolaylaştı." şeklinde cevap verdi.

Vatandaşı ve milli takımdan da arkadaşı olan Raul Meireles'in kulübü anlattığını da belirten Bruno Alves, "Raul Meireles kulüple ilgili bilgiler verdi. Kulübün organizasyonunun harika olduğundan bahsetti. Sonrasında İstabul'daki yaşantıyı anlattı. Türkiye'de yaşam kalitesinin iyi olduğundan ve pişman olmayacağımdan bahsetti. Uzun uzun konuştuk. Bu bilgileri verdikten sonra buraya gelme kararı aldım." dedi.

SERT VE SAĞLAM OYNAMAYI SEVERİM

Sert ve sağlam oynamayı seven bir oyun anlayışı olduğunu da belirten Bruno Alves, “Öncelikle ben savunmacıyım. Fenerbahçe benim için kariyerimdeki üst seviye olacak. Bu anlamda çok mutluyum ve kendime inanıyorum. Kariyerimi üst seviyeye taşımak için bana katkısı olacak. Sert ve sağlam oynamayı severim. Buradaki amacım takımımın gol yememesi. Bunun ötesinde üst düzey futbolda topla oynamak da gerekiyor. İmkan dahilindeyse takıma hücum anlamında da katkı yapmayı severim. Dediğim gibi ben kazanmaya alışkın ve kazanma duygusu yüksek bir futbolcuyum. Gittiğim kulüplerde hep şampiyonluklar yaşadım. Burada da şampiyonluk yaşamak istiyorum.” dedi.

Türkiye ligini iyi bildiğini ve arkadaşlarının top koşturduğu ligi takip ettiğini de belirten Bruno Alves, “Derbi maçları tüm dünyada yayınlandığı için bu maçları da izledim. Portekiz Milli Takımı’ndan arkadaşlarımın bazıları da burada oynadığı için Türkiye ligini takip ettim. Türkiye’de futbol kalitesi yüksek. Rekabetin üst düzey olduğu bir lig. Fazlasıyla kaliteli futbolcular var. Fenerbahçe’nin kadrosunda kaliteli isimler var. Bu isimlerin katkısıyla Fenerbahçe başarıya ulaşacaktır.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER