ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 15:30

Alp Yalman'ın listesi belli oluyor

Alp Yalmandan önemli hamle

Başkanlık için adaylığını açıklayan Alp Yalman, Sedat Doğan, Doğan Sarıbeyoğlu, Levent Yücel ve Taner Aşkın’ı listesine aldı.


25 ekim’de gerçekleştirilecek olan Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde adaylığını açıklayan Alp Yalman, liste çalışmalarının startını verdi. 

Kongreye 1 ay kala Yalman yaptığı görüşmeler ile yönetim kurulu kadrosunu da şekillendirmeye başladı. Galatasaray camiası Alp Yalman’ın listesi ile ilgili sürpriz ve önemli bir iddia gündeme geldi. Ünal Aysal başkanlığındaki mevcut yönetim kurulundan istifa ederek ayrılan ve 2 dönem Aysal ile birlikte görev alan Sedat Doğan’ın, Alp Yalman’ın listesinde yer alacağı öğrenildi.

Sedat Doğan’ın yanı sıra Alp Yalman’ın görüşüp listesine dahil etme konusunda fikir birliğine vardığı diğer bir ismin ise yapılan Divan Kurulu toplantılarında Ünal Aysal’a en sert eleştirileri yönelten isimlerden biri olan Taner Aşkın’ın olduğu ortaya çıktı.

Adnan Polat başkanlığındaki yönetimde de görev alan Aşkın’ın da, Alp Yalman’ın listesinde yer alacağı ifade edildi. Bu iki isim dışında Galatasaray camiası içinde bilinen ve duayen isimlerden Doğan Sarıbeyoğlu ile Levent Yücel’in de, Yalman’ın ekibinde 25 Ekim’deki kongrede seçime girmeye hazırlandığı belirtildi. 

"Kafamızda yol haritası var"

Galatasaray Kulübü'nün 18-25 Ekim'de yapacağı olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Alp Yalman, seçilmesi durumunda şu anda bir yol haritasının mevcut olduğunu söyledi.

Alp Yalman, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın yeniden aday olmayacağını belirtmesini değerlendirerek, başkanlığa seçilmesi durumunda yol haritasının belli olduğunu ifade etti. Yalman, şöyle konuştu:

"Aday olmaması, Ünal başkanın kendi iradesi ve kendi düşüncesi. Ona saygıyla bakmaktan başka söyleyecek bir şey olamaz. Kafamızda yol haritası var. Tabii ki kafamızda yapılacak şeylerin ne olduğu ve nasıl yapılacağıyla ilgili birtakım düşüncelerimiz var. Bunların hakiki durumunun nasıl olduğunu ancak oraya gelmek nasip olursa göreceğiz. Tedbirlerimizi de ona göre alacağız. Biz Ünal başkan gibi kulübün şu anda içinde değiliz. O, tabii ki kulübün günlük mali hareketlerini daha yakından biliyor. Biz ancak Divan Kurulu'na verilmiş mali tabloları görebiliyoruz."

Yalman, Aysal'ın kararından vazgeçip aday olması durumunda da kendi kararının değişmeyeceğini dile getirdi.

Alp Yalman, göreve gelmesi durumunda futbol takımının teknik direktörü konusundaki bir soru üzerine  "Bunlar yarının konusu. Bugün Galatasaray'ın teknik olarak başında olan bir arkadaş var" diye konuştu. Yalman, Aysal'ın yaklaşık 3,5 yıllık görev süresini, "Ben, Ünal Aysal'ın yönetiminin bazı bakımlardan gayet başarılı olduğunu, bazı hususlarda da o kadar başarılı olmadığını düşünüyorum" şeklinde değerlendirdi.

Galatasaraylı taraftarlara da mesaj veren Alp Yalman, "Herkesin içi rahat olsun. Galatasaray fiilen zor bir dönemden geçiyor ama Galatasaray'da hiçbir görev yarıda kalmaz. Kimse endişe edecek bir durumda olmasın" diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER