ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 00:35

'Almanya'dan baskı yapıldı'

Almanyadan baskı yapıldı

A Milli Futbol Takımı'nın Andorra ve Romanya ile oynayacağı maçların aday kadrosuna ilk kez çağrılan Hakan Çalhanoğlu, hayal ettiği yerde olduğunu söyledi.


A Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda Andorra ve Romanya ile oynayacağı maçların aday kadrosuna ilk kez çağrılan Hakan Çalhanoğlu, hayal ettiği yerde olduğunu söyledi.

Milli takımın, Kasımpaşa Kulübü'nün Kemerburgaz Tesisleri'ndeki antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç futbolcu, Almanya adına oynaması için kendisine çok fazla baskı yapıldığını belirtti.

Almanya Birinci Lig (Bundesliga 1) ekiplerinden Hamburg'un formasını giyen 19 yaşındaki gurbetçi futbolcu, Türk Milli Takımı'nı seçmesinin sebebini şöyle anlattı: "Almanya adına oynamam için çok baskı yapıldı ama benim hayalim Türkiye için oynamaktı. Her insanın hayal ettiği yerdeyim ve çok mutluyum. Alman taraftarlar 'bizim için oyna' dedi. Soyunma odasında kendi hocam, Alman Milli Takımı'nın hocası bana baskı yaptı. Ben 16 Yaş Altı Takımı'ndan beri buradayım. Kendimi burada çok iyi hissediyorum. Alman Milli Takımı'nda oynamak istemediğim için buraya geldim." Hakan, Türk Milli Takımı'nı seçmesinde Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Abdullah Ercan ve Erdal Keser'in pay sahibi olduğunu kaydetti.

"Fatih Terim ile çalışmak hayalimdi"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ile çalışacak olmanın kendisine heyecan verdiğini aktaran genç futbolcu, "Fatih Terim, Türkiye'de ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi bir hoca olduğunu gösterdi. Oyuncularla bağlantıları çok iyi. Her zaman onunla çalışmak istemişimdir. Bu, hayallerimden biriydi. Bu şansı bulduğum için çok mutluyum" diye konuştu.

Kendisine çok güvendiğini ve performansının çok iyi gittiğini dile getiren Hakan, milli takımın gruptaki şansını da değerlendirerek, "İlk maçlar istediğimiz gibi olmadı. Önümüzdeki maçlarda iyi bir performans göstermek istiyoruz. İnşallah Romanya ile Macaristan arasındaki maç da berabere biter ve şans yüzümüze güler" ifadelerini kullandı.

Alman Milli Takımı ile Türk Milli Takımı'nı karşılaştıran gurbetçi futbolcu, "Alman Milli Takımı çok disiplinli ama biribirleriyle çok konuşmazlar. Burada ise ağabeylerim hemen beni yanına aldı. Bir takımda arkadaşlık çok önemlidir. O olduktan sonra gerisi gelir" şeklinde konuştu.

Örnek aldığı futbolcuları Nuri Şahin ve Selçuk İnan şeklinde sıralayan genç futbolcu, hayalinin İspanya Ligi'nde oynamak olduğunu kaydetti.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER