ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 13:11

Almanya'da Schalke, Avrupa'da Cim Bom

Almanyada Schalke, Avrupada Cim Bom

Gladbeck kentindeki Türklerin Alman liginde Schalke’yi tuttuğunu söyleyen Koşar, “Ancak şimdi Galatasaray'a destek verecekler. Umarız dostça bir karşılaşma olur” dedi.


Onur Dinçer/Skorer Özel

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Gladbeck kenti Schalke ile Galatasaray arasında oynanacak olan mücadeleye oldukça farklı hazırlanıyor. Maçın oynanacağı Gelsenkirchen’e yakın olan 77 bin nüfuslu kentte yaşayan Türklerle, Almanlar zorlu karşılaşma öncesinde bir araya geldiler. Schalke taraftarları ile Galatasaraylı taraftarlar takımlarının formaları ve atkıları ile toplanarak dostluk mesajı verdiler. Kentin belediye başkanı Ulrich Roland’ın da katıldığı buluşmada her iki takımın taraftarları tezahüratlarda bulunurken, dostluk mesajları verdiler.

Türk aileleri birliği başkanı Süleyman Koşar yaptığı açıklamada, “Türk futbol taraftarları arasında Galatasaraylılar’ın sayısı bir hayli fazla, ancak Beşiktaş ve Fenerbahçeliler de bu maçta Galatasaray’ı destekliyorlar. Bölgede yaşayan Türkler Almanya liginde Schalke’yi destekliyorlar. Ancak Avrupa’ya gelince iş değişir. Tıpkı bu akşam olacağı gibi o zaman Türkler ülkelerinin takımını desteklerler. Bu akşam da hepsi Galatasaray tribünlerinde olacaklar. Futbol insanları birleştiren bir etkiye sahiptir. Umuyoruz bu akşam da centilmence bir mücadele olur” dedi.  
 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER