ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 21:49

Almanya Genç Bisiklet Milli Takımı Manavgat'tan ayrıldı

Almanya Genç Bisiklet Milli Takımı Manavgattan ayrıldı


Antalya'nın Manavgat ve Alanya ilçelerinde sürdürdükleri kamp çalışmalarını tamamlayan Alman Bisiklet Genç Milli Takımı, turizm şehrinden ayrıldı. Alanya ve Manavgat'ta 3 ay içinde 790 Alman sporcunun kış ve bahar kapsamında pedal çevirdiği bildirildi. Alman Bisiklet Milli Takımı'nın da önümüzdeki günlerde 21 gün Nevşehir, Alanya ve Manavgat'ta 21 günlük çalışma yapacağı belirtildi.

        Almanya Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Toni Kirsch, Manavgat'ta 2 haftalık güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Dünyanın 17 etaplı mücadelesi arasında yer alan ve 21-28 Nisan tarihleri arası yapılacak olan 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu izlemek için Türkiye'ye yeniden geleceklerini belirten Kirsch, Türkiye Bisiklet Milli Takımı'nın Almanya'da yapacağı antrenmanlarına kapılarını sonuna kadar açtıklarını kaydetti.

        Kirsch, "Antrenmanlarımızda sporcularımız günlük 136 kilometre pedal çevirdi. 4 etaplı pedal çevirmesi yaptık. Sporcularımız Alanya-Manavgat, Manavgat-İbradı, İbradı-Beyşehir ve Manavgat-Gündoğmuş etaplarında pedal çevirdi. Önünüzdeki günler 60 kişilik ekip antrenman için gelecek. Konaklama tesisi sorumumuz halledilirse İbradı, Gündoğmuş, Akseki, Elmalı ve Kaş ilçelerinde de bisiklet sporunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Alman bisikletçiler Manavgat-Oymapınar ile Oymapınar-Ürünlü (Altınbeşik Mağarası Milli Parkı) etabını çok beğendi. Sporcularımız o bölgede konaklamak istiyor. Fakat konaklamak için tesis yok. Mecburen kalmak için Alanya ve Manavgat'a geri dönmek zorunda kalıyorlar. Üç ilçede konaklama tesisi olsa yıllık ortalama 10 bin Alman bisikletçi gelir. Ayrıca buralarda bisiklet parkuru alanlarını acilen işaretlenerek yön levhaları dikilmeli. Yön levhası olmadığı için bazı sporcularımız yolunu kaybetti. " diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER