ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:24

Ali Tandoğan, futbolu bırakmak istemiyor

Ali Tandoğan, futbolu bırakmak istemiyor

Medical Park Antalyaspor eski oyuncusu Tandoğan: - "Futbol oynamaya devam etmek istiyorum.


Medical Park Antalyaspor ile sezon sonu yolları ayrılan futbolcu Ali Tandoğan, ''Futbol oynamaya devam etmek istiyorum. Hala antrenmanlarıma devam ediyorum, Türk futboluna çok faydalı olacağımı düşünüyorum'' dedi. 
 
Tandoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk yarısını ikinci sırada bitirmelerine rağmen hedeflerinin ligin sonunda ilk beş takım arasında olmak olduğunu belirterek, bunu başaramadıkları için üzgün olduğunu söyledi. 
 
Takım içindeki bazı sakatlıkların kendilerini olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Tandoğan, ''Takım içi uyum kaybı ikinci yarıdaki performansın düşmesine neden oldu. Gönül isterdi ki Antalyaspor'u UEFA Kupası'na götürebilmek, ama bunu başaramadık. Sonuç olarak Antalyaspor'un tarihinde başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyordum'' diye konuştu. 
 
Bu yıl Antalyaspor'da çok maç oynayamadığını ve ilk geldiği sezonda 30 maç oynadığını ancak bu yıl 15 maça yakın maçta kırmızı-beyazlı takımın formasını giydiğini dile getirdi. 
 
''Bütün maçlarda oynayabilmeyi isterdim. Ancak bu da hocamızın tercihi buna da birşey diyemem'' diyen Tandoğan, Antalyaspor ile diğer oynadığı takımlar arasında tesisleşme açısından çok büyük fark olduğunu ve oynadığı takımların çoğunda Gençlerbirliği hariç, taraftar gruplarının yoğun desteğini aldıklarını kaydetti. - "Takımın tanıtımı iyi yapılamıyor" 
 
Daha önce oynadığı takımları takip eden güçlü bir basın olduğunu, Antalya'da ise basının antrenmaları çok fazla takip etmediğini kaydeden Tandoğan, takımın tanıtımı iyi yapılamıyor. Antalya'yı belli bir taraftar grubu destekliyor. Bazen taraftarların desteğiyle maç kazanılır, bazen çok kötü gününüzde olursunuz, onların desteğiyle baskısıyla maç kazanırsınız. Antalya'da bunu yeterli olmadığını düşünüyorum'' dedi. 
 
Antalya'nın çok büyük bir şehir olduğunu, ancak Antalyaspor'u tutan kişi sayısının az olduğuna dikkati çeken Tandoğan, bunu artırmak gerektiğini ve taraftar grupları arasındaki birlik birliğin yüksek olması sayesinde başarıların gelebileceğini belirtti. 
 
Tandoğan, 17 yıldır futbol oynadığını, bir kaç yıl daha futbol oynamak istediğini ifade ederek, zaman zaman antrenörlük teklifleri aldığını, ancak kendini diri hissettiğini hala antrenmanlarına devam ettiğini dile getirdi. 
 
''Futbol oynamaya devam etmek istiyorum. Hala antrenmanlarıma devam ediyorum, Türk futboluna çok faydalı olacağımı düşünüyorum.'' diyen Tandoğan, gideceği takımı mahcup etmeyeceğini düşündüğünü ifade etti. 
 
"Yeni yönetim isterse Antalyaspor'da kalabilirim" 
 
Türkiye'de çok fazla hoca ile çalıştığını, çok kaliteli hocalar olduğunu anlatan Tandoğan, ilerde yanında bulunmak istediği hocalardan birinin Ersun Yanal olduğunu ve kendisinin çok iyi bir çalıştırıcı olduğunu dile getirdi. 
 
Ertuğrul Sağlam, Yılmaz Vural gibi Türk futboluna ciddi emek veren isimlerle çalışmaktan gurur duyduğunu belirten Tandoğan, ''Öncelikli olarak futboluma devam edip ardından antrenörlüğe geçmek istiyorum. Şu anda futbolu bırakıp antrenörlük yapmak istemiyorum. Bazı transfer teklifleri alıyorum ama henüz değerlendirme aşamasındayım. Antrenörlük kursu B lisansı almıştım, önümde 3 yıllık daha bir süreç var'' diye konuştu. 
 
Tandoğan, Antalyaspor'da seçimlerin ardından gelecek yeni yönetim ve hocanın takımda kalmasını istediği takdirde yine Antalyaspor formasını taşımak istediğini sözlerine ekledi. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER