ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 14:43

Ali Koç: Ülke menfaati 2020 Avrupa Şampiyonası'ydı


Fenerbahçe eski as başkanı ve 1907 Fenerbahçe Derneği başkanı Ali Koç, düzenlediği basın toplantısında Mehmet Ali Aydınlar'ı ağır suçlamalarla eleştirdi. Koç, 2-3 Kasım'da yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın listesinde olup olmayacağı tartışmasına da son noktayı koydu.

Ali Koç düzenlediği basın toplantısında CAS davasının neden geri çekildiğini de açıkladı. Ali Koç, ülke menfaatleri için çekildiği açıklanan CAS davasında belirtilen ülke menfaatlerini de detaylı bir şekilde açıkladı. Koç'un açıklamaları şöyle:

"CAS davamız şikeyle alakalı değildi. Bu CAS davasında spor tarihinde olmayan bir hukuksuzluk yaşandı. Hiçbir savunma alınmadan bir ceza verildi. Biz bu süreci dava ettik. Bu davada da çok kuvvetliydik.

Mütemadiyen ya ikna edilmeye çalışıldık ya da baskı altına alındık bunu çekmek için. Bu baskı Mehmet Ali Bey yönetiminden sonra da devam etti.

Ülkemiz son 10 yıldır müthiş bir atılım yaptı. Türkiye'nin 100. yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefi var. Bu hedefin alt açılımlarından biri de çok büyük bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmak. Önümüzde ne kalıyor? 2020. Buraya odaklanıldı ve iki tane çok önemli fırsat vardı. Olimpiyatlar ve Avrupa Şampiyonası düzenlemesi vardı. Ancak bu fırsatlar milyarlarca dolar yatırım gerektiren konulardı.

O dönemde ülkemize ya onu seçin ya bunu seçin telkininde bulunuluyordu. O dönemde nasıl olduysa Şenes Erzik'in öncülüğünde Fenerbahçe CAS davasını çektiği takdirde 2020'nin doğrudan bize geleceği inandırılmıştı. Ülke menfaati bu."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER