ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:41

Ali Dürüst yeni yönetimde yok!

Ali Dürüst yeni yönetimde yok!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, İkinci Başkan Ali Dürüst'ün yeni yönetim kurulu listesinde yer almayacağını açıkladı.


Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray TV'de "Seçime Doğru" programında  çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Başkan Ünal Aysal, İkinci Başkan Ali Dürüst'ün yeni yönetim kurulu listesinde yer almayacağını açıkladı. Aysal, "Ali Dürüst'ü listeye almak istedim. Kendisi bana yorgun olduğunu, listede yer almayacağını, ama dışarıdan destek vereceğini söyledi" açıklamasını yaptı.
 
Aysal ayrıca Ali Dürüst'e "Başkan olmak ister misin?" dediğini, ancak Dürüst'ün bu teklifi kabul etmediğini ifade etti. 
 
Terim ile ilişkimiz
 
Aysal uzun zamandır konuşulan Fatih Terim ile ilgili ise "Aramızda bir sinerji oluştu. Rakiplerin amacıda bu sinerjiyi bozmak. Ben perdenin arkasında Terim perdenin önünde çok başarılı oldu. Terimle çalışmak benim için önemli. Çünkü başarıya hayran bir insanım." Sorulan soru üzerine Aysal, Alex Ferguson gibi uzun yıllar Fatih Terim'in de Galatasaray'ı çalıştıracağı bir sözleşme imzalamak istediğini söyledi. 
 
ilk 6 ayım
 
Ünal Aysal ilk başladığı altı ayda acemilikler ve hatalar yaptığını ancak daha sonra bu acemilikleri üzerinden attığını söyledi. Ve en zor döneminin ilk altı ay olduğunu belirtti.
 
Transferler
 
Aysal "Avrupanın en iyi stoperini aldık. Hocamız sol bek istiyor. Melo sorunu devam ediyor. Melo gidermi kalır mı önümüzdeki günlerde belli olacak. Önemli bir futbolcu avrupa maçlarında çok iyiydi. Ama sezon başında bizi üzdü. Ben onu sınavlar yaklaşınca ders çalışan öğrenciye benzetiyorum. Burak ya da başka bir oyuncu için bana teklif gelmedi. Ama hocamız son kararı verir. Gitmek isteyen oyuncuyu tutmayız. Aynı Arda gibi. Arda bize gelebilir ama şu an için hem Arda hem de A.Madrid'in planları var. Ama Arda gelirse G.Saray'a gelir. Başka bir takıma gitmez. Tüm transferlerimiz kampa kadar yetişir."
 
Robben'i seneye alabiliriz
 
Robben ile ilgili hiç bir temasımız olmadı..Üzgünüm ama. Bende bunları gazetelerden okudum. Robben için istenen rakam bizim bütçemizin üzerinde. Bunu karşılayamayız. Ben Drogba'yı geçen sene alamamıştım bu sene aldım. Belki Robben'i de bu sene alamadık seneye alabiliriz.
 
Alper Potuk
 
Alper Potuk iyi bir oyuncu. Bizim için bir yabancı oyuncunun yerini doldurmaktı. Bu olmadı. Bir kıza on kişi talip olur bir kişi alır. Masada da sınırlı imkanımız var zorlayarak sıkıntıya giremeyiz. O bölgeyi dolduracağız. Olmadı Melo ile dolduracağız Melo, Alper'den daha iyi bir ve daha deneyimli bir oyuncu.
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER