ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 12:51

Alex idolü oldu

Alex idolü oldu

Alex de Souza’nın kendisiyle ilgili sert ifadeler kullandığı Coritiba Başkanı Andrade Aziz Yıldırım gibi yapmadı.


Coritiba Başkanı Vilson Ribeiro de Andrade, takımın kaptanı Alex de Souza ile ilgili oldukça ilginç ifadeler kullandı.

Skorer'in haberine göre, başkanın takımın kötü gittiği dönemde sarfettiği, oyuncularının kendilerini utandırdığı yönündeki sözlere Alex sert cevap vermiş, bu tarz konuşmalarla bir yere varılamayacağını belirtmişti. Andrade’ye deneyimli futbolcunun kendisiyle ilgili konuşmalarını hatırlatan basın mensuplarına başkan ilginç bir cevap verdi.

Oyuncusu ile arasında bir sorun bulunmadığını ifade eden Coritiba Başkanı, “Baskı dolu bir süreçten geçtik. O da bu sözleri kötü bir niyeti olmadan ifade etti. Sonuçta bu yıl kulübüne döndü ve takımı ligde tutmayı başardı. Bu tip anlaşmazlıklar zaman zaman olabilir, ona kızmıyorum. Sonuçta o benim idolüm. İnsan idolüyle kavga eder mi?” ifadelerini kullandı.

Alex de Souza ile birçok takımın ilgilendiği ve sezon sonunda takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili sorulara da yanıt veren Vilson Ribeiro de Andrade, Alex’in takımı düşmekten kurtardığını ve kendisiyle yolları ayırmayı düşünmediklerini belirterek, “Alex de Souza bizim oyuncumuz ve bir yere gitmeyecek” dedi.

Başkanların savaşı

Öte yandan Coritiba Başkanı ile aşağı yukarı aynı saatlerde Palmeiras cephesinden de açıklamalar geldi. Alex’i kadrosuna katmak için çalışmalar yürüten kulübün başkanı Paulo Nobre, tıpkı Coritiba Başkanı gibi oyuncunun kendisi için bir idol olduğunu söyledi.

Nobre, “Alex büyük bir idol, özellikle de benim için. Başkan olmadan önce de onun hayranıydım, kişilik olarak da çok beğenirdim. Ancak şu anda kendisiyle ilgili yürüttüğümüz çalışmalar hakkında herhangi bir bilgi vermek istemiyorum” diye konuştu.

Attığı tweet F.Bahçe'den ayrılmasına sebep olmuştu

Alex de Souza'nın Fenerbahçe'de attığı tweet nedeniyle o dönemin teknik direktörü Aykut Kocaman'la arası açılmış ve Başkan Aziz Yıldırım, takımda krize olan Brezilyalı yıldızla yolları ayırma kararı almıştı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER