ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ağustos 2014 Salı 16:41

Aldığı madalyayla tarihe geçti

Aldığı madalyayla tarihe geçti

Bayanlar 300 metre engellide bronz madalya kazanan Nalbantoğlu, bu kategoride Türkiye adına madalya kazanan ilk sporcu oldu.


 
 
 İzmir'de düzenlenen 19. Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası 50-54 yaş bayanlar 300 metre engellide bronz madalya kazanan Ganime Nalbantoğlu, bu kategoride Türkiye adına madalya kazanan ilk sporcu oldu.

Atatürk Stadyumu'ndaki yarışmada "1.12.91"lik derecesiyle Alman Romana Schulz ve İngiliz Tracy Bezance'nin ardından 3. olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ganime Nalbantoğlu, bu kategoride Türkiye adına madalya kazanan ilk sporcu olarak tarihe geçti.

Nalbantoğlu, 40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada kazandığı madalyanın çok önemli bir başarı olduğunu belirtti.

Ganime Nalbantoğlu, "Kazandığım madalyanın ülkemizde bir ilk olarak kayıtlara geçmesi de benim için ayrı bir gurur kaynadığı oldu" ifadelerini kullandı.

100 metre engelli kategorisinde 1996 yılında kırdığı Balkan rekorunu halen elinde bulunduran Ganime Nalbantoğlu, geçen ay 50-54 yaş kategorisinde 80 metrede Türkiye rekoru kırmıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER