ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:06

Akıllı bilet ufukları açıyor

Akıllı bilet ufukları açıyor


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı ana sponsoru Turkcell ile birlikte hayata geçirilen "Akıllı Bilet" uygulamasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Uygulama, futbolumuz adına önemli ufukların açılmasını sağlıyor." dedi.

Başkan Demirören, TFF ile Turkcell arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığın her geçen gün biraz daha güçlendiğine işaret ederek, şunları söyledi:

"Karşılıklı güven ve uyumun getirdiği bu birliktelik, yeni uygulamalarla futbolumuz adına önemli ufukların açılmasını da sağlıyor. Ana sponsorumuz Turkcell ile bu defa akıllı bilet uygulamasını devreye sokuyoruz.

Mobil teknolojinin devrim niteliğindeki bu yansıması, futbolseverlerin yıllardır süregelen bilet peşinde koşma alışkanlıklarının çok büyük bir kolaylıkla yer değiştirmesini ve sona ermesini beraberinde getiriyor. Milli takımımızın Danimarka ile oynayacağı 500. maçta uygulamanın ilk kez yapılıyor olması, bu büyük adıma çok anlamlı bir değer katıyor."

CİLİV: BU MAÇ, TARİHE GEÇECEK

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise "Mobil teknolojiler hayatı çok daha kolay hale getirerek alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Bugün TFF ile birlikte hayata geçirdiğimiz Akıllı Bilet devrimi, çok yakında stadyumlardan sinemalara, konserlere, hatta toplu taşımaya kadar pek çok alana yayılacak." diyerek şunları söyledi:

"Türkiye-Danimarka maçı, 500. milli maçımız olma özelliğiyle tarihi öneme sahip. Bu maç aynı zamanda Turkcell Akıllı Bilet'in hayatımıza girdiği maç olarak tarihe geçecek. Ana sponsoru olduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu ile bugüne dek büyük bir uyum içinde sürdürdüğümüz iş birliğimizi, teknoloji alanına taşımaktan ve futbolseverlerin hayatını kolaylaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."

1 BİLET ALANA 1 BİLET DE HEDİYE

Bu arada, yarın saat 21.00'de oynanacak Türkiye-Danimarka özel maçında "gnçtrkcll'lilere özel 7 bin Turkcell Akıllı Bilet ayrıldı.

Akıllı Bilet almak isteyen gnçtrkcll'lilerin, cep telefonlarından "BİLET" yazıp "3544"e SMS olarak göndermeleri yeterli olacak. Üstelik bir Akıllı Bilet alan gnçtrkcll'liye bir bilet de gnçtrkcll hediye edecek. 15 liralık bilet ücreti kullanıcıların cep telefonu faturalarına yansıyacak.

Akıllı Bilet alan gnçtrkcll'lilerin, maça girmesi için tek yapması gereken Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadyumu'ndaki özel gişelerde biletini cepten okutmak olacak.

TURKCELL AKILLI BİLET" TEKNOLOJİSİ

TFF ile Turkcell, arasındaki anlaşma çerçevesinde Türkiye'de ilk defa 11 Eylül 2012'deki Türkiye - Estonya ve 12 Ekim'deki Türkiye - Romanya milli maçlarında pilot denemeleri yapılan "Turkcell Akıllı Bilet" teknolojisi, yaygınlaştırılarak tüm maçlarda kullanılabilecek.

Tüm cep telefonları modelleriyle uyumlu olan ve tek bir SMS ile maç biletlerini cebe getiren Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde taraftarlar cebine gelen bileti stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca girebilecek.

Taraftarı kuyrukta beklemek, bileti evde unutmak, internetten alınan bileti basmak gibi zahmetlerden kurtaracak olan Turkcell Akıllı Bilet uygulaması aynı zamanda taraftarlara özel sürprizler ve dönemlik fırsatlar da sunacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER