ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2014 Çarşamba 11:07

Akıl alır gibi değil!

Akıl alır gibi değil!

Marca yazarı Juan Castro Gonzalez, La Liga'da önemli bir performans sergileyen Diego Ribas'ın Fenerbahçe'de şans bulamamasına şaşırdığını açıkladı.


Marca yazarı Juan Castro Gonzalez, Diego Ribas'ın Fenerbahçe'de şans bulamamasını yorumladı. Fanatik'in haberine göre,  La Liga'da oynadığı dönemde Atletico Madrid için önemli bir isim olduğu belirten Gonzalez, Fenerbahçe'de forma şanşı bulamamasına şaşıdığını belirtt.

“Diego Ribas, geçen sezon Atletico Madrid’in La Liga’da şampiyon olmasında ve Devler Ligi’nde de final oynamasında tamamlayıcı rolü oynayan isimlerden biriydi. Her zaman teknik direktör Diego Simeone’nin kadroda yer verdiği oyunculardan biriydi. Açıkçası Atletico’da forma giyen bir futbolcunun, Fenerbahçe’de forma giymemesi çok şaşırtıcı bir durum. Sonuçta Diego, İspanya’da başarılı bir grafik çizdi ve Simeone’nin ana planlarında olmamasına rağmen her zaman göreve hazır bir oyuncuydu. Kendisiyle İspanya döneminde zaman zaman görüşme fırsatı buluyordum. Türkiye’de 8 maç geçmesine rağmen hâlâ etkisini gösterememesi akıl alır gibi değil! Ancak bunun birden fazla nedeni olabilir.”

‘Mutlaka oynamalı’

“Sonuçta Simeone, onunla aynı dili konuşabiliyordu. Ayrıca Arjantinli çalıştırıcının stili, Diego’yu da tıpkı diğer futbolcular gibi hazır olmaya teşvik ediyordu. Farklı bir ülkeye gelmesi ve henüz alışamaması, bir neden olarak gösterilemez. Çünkü Diego, İtalya, Almanya ve İspanya tecrübeleri olan bir futbolcu. Yani farklı yerlere hemen uyum sağlayan biri. Eğer Türkiye’deki hocası, Brezilyalı futbolcunun henüz hazır olmadığını sık sık söylüyorsa, bunun fiziksel bir sorun olduğu üzerine kafa yormak gerek. Ancak Diego’yu sadece idman performansıyla değerlendirmek de yanlış olur. Onun hazır gelmesini istiyorsanız, mutlaka süre vermeli ve oynatmalısınız.”,

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER