ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 16:54

Akdeniz Oyunları’nda ilk madalya geldi


Akdeniz Oyunları’nda ilk madalya halterden geldi. Son günlerde doping olaylarıyla gündeme gelen ve sıkıntılı bir dönemden geçen halterde, müsabakalarının ilk gününde erkekler 62 kiloda podyuma çıkan Bünyamin Sezer koparmada 135 kiloluk derecesiyle altın madalyaya uzanan isim oldu. Sezer silkmede ise 151 kilo kaldırarak gümüş madalyaya uzandı.

Koparmada Bünyamin Sezer müsabakaya oldukça rahat başladı. İlk hakkında 131 kiloyu rahat kaldıran başarılı sporcumuz ikinci hakkında 135 kilo kaldırdı. En yakın rakibi Mısırlı sporcu Ahmed Saad’ın üçüncü hakkında 135 kiloda başarılı olamamasının ardından madalyayı garantileyen Sezer, üçüncü hakkındaki 139 kiloluk kaldırışı konsantre sorunu nedeniyle yapmadı.

SİLKMEDE GÜMÜŞ ALDI

Bünyamin Sezer silkmede ise Mısırlı rakibi Ahmed Saad’ın gerisinde kaldı. İlk hakkında 151 kiloda başarılı olan milli sporcu ikinci hakkında 157 üçüncü hakkında ise 161 kiloda başarılı olamadı ve gümüş madalya kazandı.

Mısırlı sporcu ilk hakkındaki 156 kiloluk kaldırışı ile altın madalyayı garantilerken 166 kiloluk oyunlar rekorunu iki denemesinde başarılı olamadı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER