ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:47

Adnan Januzaj'ı beğenmeyen Türk yetkililer!

Adnan Januzajı beğenmeyen Türk yetkililer!

Manchester United'ın 18'lik yıldızı Adnan Januzaj'ın, 3 sene önce Türk kulüpleri tarafından beğenilmediği ortaya çıktı.


Son günlerde Avrupa futbolunun gündeminde tek bir isim var; Adnan Januzaj... Manchester United'ın 1995 doğumlu kanat oyuncusu David Moyes tarafından A Takım kadrosuna dahil edildikten sonra sahada gösterdiği performans ile tüm dikkatleti üzerine çekti. Genç yıldızın hikayesi ise Türk futbolseverleri oldukça üzecek cinsten...

2005 yılında Anderlecht altyapısında futbola başlayan Adnan, o dönemde henüz Avrupa ekiplerinin dikkatini çekmemişken Türk menajerler aracılığı ile Süper Lig ekiplerine önerildi. Oyuncuyu gidip izleyen gözlemciler ise fiziği halen de yetersiz görünen Adnan'ı beğenmeyerek, transfer etmek istemedi. Hatta büyük bir takımın yetkilisinin, "Bundan topçu olmaz. Kız gibi oynuyor. Fiziğe baksana..." yorumunu dahi yaptığı ifade edildi.

2010 yılında gerçekleşen bu olaydan 1 sene sonra Januzaj, Premier League ekiplerinden Manchester United'a transfer oldu.

FAVORİ ARNAVUTLUK AMA TÜRKİYE...

Adnan'ın gündem olmasına neden olan bir başka konu ise milli takım tercihi...

Cristiano Ronaldo, Carlos Tevez, Neymar, Manuel Fernandes, Hagi gibi 5 Şubat'ta doğan Adnan, Belçika doğumlu. Ancak ailesi Arnavutluk hakimiyeti altındaki Kosova bölgesinden. Yani 18 yaşındaki yıldızın bir anlamda 3 millete bağı var. Hepsinin dışında 2 senedir İngiltere'de futbol oynuyor ve kökenleri itibarıyla da Türk... İşte tüm bunların ışığında Adnan'ın hangi milli takımı seçeceği konusu kafaları karıştırıyor.

Büyükbabasının Türk kökenleri sahip olması, yetkililerimizi heyecanlandırsa da Adnan'ın babasına yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Arnavutluk Milli Takımı şu anda en güçlü aday. Kendisini Arnavut hisseden Adnan'a babasının da tavsiyesi bu yönde. Müslüman olan Adnan'ın ailesi Türkiye'den yetkililerin gelmesi halinde görüşebileceklerini ifade ederken Belçika'da Adnan'ı Türk kulüplerine öneren futbol adamları da bu konuda TFF'ye yardımcı olmaya hazırlar.

(fotospor)

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER