ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:18

Adıyaman'da il spor merkezlerine büyük ilgi

Adıyamanda il spor merkezlerine büyük ilgi


Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz Yaz Spor Okulları büyük ilgi görüyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün yaz spor okullarında 3 bin 516 kişi eğitim alıyor.

"Bu yaz mutlaka spora başlamalısın" sloganıyla tüm Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri'nde yaz okulları faaliyetleri başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, çocukların yaz aylarındaki vakitlerini daha verimli geçirebilmesi için ‘Bu yaz mutlaka spora başlamalısın’ sloganıyla yaz spor okullarının kapılarını miniklere sonuna kadar açtı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, yaptığı açıklamada, yaz spor okullarına gençlerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Kurslarda gençlere birçok spor dalında uzman eğitmen ve antrenörlerin eğitim verdiğini belirten Bağcı, şöyle konuştu:

"Kurum olarak yeni spor alanları kazandırıp, yeni kurslar ekleyerek, spor yapma olanaklarını sağlıyoruz. Asıl amacımız gençlerimizi sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan kurtarmaktır. Ayrıca gençlerin, başarılı oldukları branşlarda önünü açmak, onları profesyonel yaşama, milli takım kadrolarına kadar taşımak istiyoruz."

Yaz spor okullarına gelen çocuk ve gençlere alanındaki uzman antrenörler tarafından eğitim verildiğini de belirten Bağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"5–18 yaş gruplarındaki gençlerimiz, yüzme hariç basketbol, futbol, voleybol, eskrim, masa tenisi, tenis, teakwondo, judo, güreş, atletizm, hentbol, halter, karate, boks, okçuluk, badminton, vücut geliştirme, jimnastik ve kick boks başta olmak üzere toplam 20 farklı branşta açılan Yaz Spor Okullarına uzman antrenörlerimiz eşliğinde ücretsiz olarak ders vermekteyiz. Burada kurslarımızda başarılı olan gençlerimizi belirleyip, spor alt yapısına kazandırmayı hedefliyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER