ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Eylül 2013 Perşembe 10:17

Adana'da milli heyecan

Adanada milli heyecan


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Spor Genel Müdürlüğü ile Futbol Federasyonu’nun 15 Ekim Salı günü Türkiye-Hollanda (A) milli takımları arasında oynanacak Dünya Kupası (D) Grubu eleme maçının Adana’da yapılması konusunda olumlu görüş bildirdiğini söyledi.

Hadi, çağdaş tesislerin yanı sıra futbol potansiyelinin yoğun yaşandığını kentte, 15 Ekim Salı günü Adana’nın gururu Fatih Terim’in yönetimindeki Türk milli takımının Hollanda ile karşılaşacağı, müsabakasının 5 Ocak Stadı’nda yapılması için gerekli girişimlerde bulunduklarını kaydetti.

“60 branşta uluslararası organizasyon yapacak kadrolara sahibiz.” diyen Hadi, şöyle devam etti: “Spor Genel Müdürlüğü ve Futbol Federasyonu’nun desteğiyle Türkiye-Hollanda Dünya Kupası Grup Eleme maçı aynı zamanda Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 15 Ekim Salı günü 5 Ocak Stadı’nda oynanması hedefleniyor. UEFA standartlarında olan stadımızda hiçbir eksiğimiz yok. 60 branşta uluslararası organizasyon yapacak kadrolara sahibiz. Bunu Akdeniz Oyunları’nda kano, kürek ve hentbol müsabakalarındaki başarımızla kanıtladık.”

(A) Milli Takım düzeyinde Adana’da oynanan en son karşılaşmanın 18 Şubat 2004 tarihinde Türkiye-Danimarka arasındaki özel maçın olduğunu hatırlatan Hadi, konunun takipçisi olacağını, yakın zamanda netlik kazanması halinde bilet fiyatları ve diğer konuları spor kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER