ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:47

Adana’da 16 taraftar hakkında adli işlem yapıldı

Adanada 16 taraftar hakkında adli işlem yapıldı


PTT 1. Lig’de oynanan Adana Demirspor-Karşıyaka maçında 15 taraftara kötü ve çirkin tezahüratta bulunmaktan, 1 kişiye stadyuma usulsüz girmekten adli işlem yapıldığı, 4 taraftarın da alkollü olduğu gerekçesiyle stada alınmadığı bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2 Mart’ta Adana Demirspor–Karşıyaka arasında oynanan PTT 1. Lig maçı öncesinde ve sonrasında alınan etkin güvenlik önlemleri sayesinde müsabakanın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının sağlandığı belirtildi.

Önlemler çerçevesinde kimlikleri tespit edilen 15 kişiye kötü ve çirkin tezahüratta bulunmaktan, 1 kişiye de stadyuma usulsüz girmekten ”6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” hükümlerince adli işlem yapıldığı kaydedildi.

Ayrıca müsabaka öncesinde yapılan aramalar neticesinde de çeşitli yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı madde ve alet ele geçirildiği, gerekli işlemlere başlandığı duyuruldu.

Müsabaka öncesinde stadyuma giriş turnikelerinde 15 kişiye yapılan muayenede alkollü olduğu tespit edilen 4 taraftarın da stada alınmadığı vurgulandı.

Barış, sevgi, huzur, kardeşlik ve mutluluk gibi olumlu duyguları ifade eden sporun anlamına yakışmayan şiddet görüntülerinin sporun asıl amacından sapmasına neden olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ”İlimizin güzide halkının desteğiyle şiddet görüntülerinde ve işlenen suçlarda ciddi düşüşler gözlemlenmiştir. Bu sayede vatandaşımızın maçlara katılımı artmış, tribünlerde aile gruplarını görmemiz de sevindirici olmuştur.

Adana Emniyet Müdürlüğü olarak bütün amacımız, halkımızın, taraftarların, yöneticilerin, sporcuların ve takımlarımızın desteğiyle sportif faaliyetlerin bütün unsurlarının duyarlı hale getirilmesi, müsabakaların ailece izlenebilecek bir ortamda gerçekleşmesi, centilmenlik ve fair-play konusunda Türkiye’ye örnek olacak bir ortamın oluşmasına katkı sunmaktır.”

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER